13 Април, 2024
0.0270

ТОЈ Е НАЈБОГАТ АЛБАНЕЦ НА БАЛКАНОТ! Купил вила од 4 милиони евра во Белград, не знае ни колку коли има, а еве како заработува толку пари

Објавено во: Финансии, Македонија, Балкан 27 Февруари, 2024

Добивај вести на Viber

Балканот е домаќин на неверојатни приказни, а една од најновите кои го привлекуваат вниманието на јавноста е приказната за Шенки Маслани, попознат како Шенки Версаче. Овој Албанец од Северна Македонија стана препознатлив затоа што се што прави е под покровителство на препознатливиот бренд - „Версаче“, пишува српски Блиц. 

Имено, Шенки Версаче стана интересен за јавноста поради необичниот начин на живот кој редовно го споделува на социјалните мрежи. Шенки Маслани, како што е неговото вистинско име, живее во раскош, а неговиот луксузен начин на живот вклучува автомобили, вили, скапа облека и сопствено кафуле, сето тоа обележано со препознатливите мотиви на брендот Версаче.

Шенки Версаче е и татко на три деца на кои несебично им ги обезбедува сите привилегии од своето богатство.

Неговиот дом, од мебел до постелнина, зрачи со препознатливиот стил на брендот Версаче.

Изградена куќа посветена на брендот Версаче

Живее во селото Арачинова, скопско, каде изградил куќа целосно посветена на брендот „Версаче“. Неговата облека, накит и секојдневни предмети, како чаши и чинии, го носат белегот на овој престижен моден бренд.

На прашањето од каде има толку пари, Шенки вели дека заработува од продажба на автомобили на неговиот голем паркет, нагласувајќи дека тоа го прави со години. Секој негов автомобил е персонализиран според неговиот вкус, со препознатливи дезени на марката „Версаче“.

Покрај тоа, Шенки Версаче отвори кафуле во својот роден град, чија внатрешност е исто така украсена со мотиви на брендот Версаче. Мебел од различни делови на светот, скапи завеси и мени приспособено на брендот создаваат луксузно искуство за посетителите.

Платил 4 милиони евра за куќа во Белград!

Со својата страст за брендот „Версаче“ и бескомпромисен начин на живот, Шенки Маслани стана еден од најбогатите Албанци на Балканот. Љубовта кон луксузот не се манифестира само во автомобилите, куќите и облеката, туку и во ситници како влечки кои ги плаќа 540 евра или долна облека која чини 188 евра.

И покрај неверувањето на многумина, Шенки Версаче тврди дека се што поседува е резултат на долгогодишна работа и труд и дека е горд на својот успех. Својот дом во Белград, за кој платил 4 милиони евра, го смета за место каде ќе ужива во убавината на српската природа, но и ќе ги организира најлуксузните забави.

Овој балкански милионер ја заинтригира јавноста со својот неверојатен начин на живот, а во исто време предизвикува различни реакции кај луѓето кои ја следат неговата приказна на социјалните мрежи.

Блиц.рс

Можеби ќе ве интересира

Ангеловска-Бежоска: Народната банка втора во светот која учествуваше во пилот проектот на ММФ за оценка на транспарентноста

Ангеловска-Бежоска: Народната банка втора во светот која учествуваше во пилот проектот на ММФ за оценка на транспарентноста

(ВИДЕО) Благодарение на него Норвежаните знаат каде им се парите

(ВИДЕО) Благодарение на него Норвежаните знаат каде им се парите

ГРЦИЈА НУДИ БЕСПЛАТЕН ОДМОР ЗА 25.000 ТУРИСТИ: Внимавајте на условите, а еве ги деталите

ГРЦИЈА НУДИ БЕСПЛАТЕН ОДМОР ЗА 25.000 ТУРИСТИ: Внимавајте на условите, а еве ги деталите

ДЕТАЛЕН ПРЕГЛЕД НА ЦЕНИТЕ НА ГОРИВОТО ВО РЕГИОНОТ: Македонија и Бугарија имаат најевтини цени според српските медиуми

ДЕТАЛЕН ПРЕГЛЕД НА ЦЕНИТЕ НА ГОРИВОТО ВО РЕГИОНОТ: Македонија и Бугарија имаат најевтини цени според српските медиуми

ВАНКОВСКА КАЖА КОЛКУ ПАРИ ТРОШИ ЗА КАМПАЊАТА: „Дал кој колку можел, 209, 500, 1.000 денари“

ВАНКОВСКА КАЖА КОЛКУ ПАРИ ТРОШИ ЗА КАМПАЊАТА: „Дал кој колку можел, 209, 500, 1.000 денари“

ВРТОГЛАВ ВЕЛИГДЕНСКИ РАСТ НА ЦЕНИТЕ ВО ГРЦИЈА: Апартманите поскапи од луксузни хотели, одат и до илјада евра!

ВРТОГЛАВ ВЕЛИГДЕНСКИ РАСТ НА ЦЕНИТЕ ВО ГРЦИЈА: Апартманите поскапи од луксузни хотели, одат и до илјада евра!

ЕВЕ КАДЕ САКААТ НАЈМНОГУ ДА РАБОТАТ СЕЗОНЦИТЕ: Оваа компанија е прв избор

ЕВЕ КАДЕ САКААТ НАЈМНОГУ ДА РАБОТАТ СЕЗОНЦИТЕ: Оваа компанија е прв избор

СМРТНА КАЗНА ЗА ВИЕТНАМСКА МИЛИЈАРДЕРКА: Која е Труонг Ми Лан, која си присвои земени заеми во висина од 44 милијарди долари?

СМРТНА КАЗНА ЗА ВИЕТНАМСКА МИЛИЈАРДЕРКА: Која е Труонг Ми Лан, која си присвои земени заеми во висина од 44 милијарди долари?

„ПРВОТО НАМАЛУВАЊЕ НА КАМАТИТЕ НА ЕЦБ НАЈВЕРОЈАТНО ЌЕ СЕ СЛУЧИ ВО ЈУНИ“ - најнови коментари и прогнози на „Генерали инвестментс“

„ПРВОТО НАМАЛУВАЊЕ НА КАМАТИТЕ НА ЕЦБ НАЈВЕРОЈАТНО ЌЕ СЕ СЛУЧИ ВО ЈУНИ“ - најнови коментари и прогнози на „Генерали инвестментс“