29 Март, 2020
0.0490

УШТЕ ЕДНА ЖРТВА: Почина една од жените повредени во Романовце

Објавено во: Македонија 26 Февруари, 2020

36 годишната жена која беше повредена при експлозија на плинска боца во кумановското село Романовце, денеска починала. 

Таа е петтата жртва во трагедијата која се случи во неделата. 

Од експлозијата на плинската боца претходно загинаа три деца на возраст, од осум, девет и единаесет години и 58-годишен маж.

Во Куманово вчера беше Ден на жалост поради несреќата која се случи во Романовце. 

Од противпожарните служби советуваат граѓаните да бидат многу внимателни кога ракуваат со плинска боца. 

Можеби ќе ве интересира

Две лица починале од Ковид-19 во Македонија, едниот 31-годишник

Две лица починале од Ковид-19 во Македонија, едниот 31-годишник

Филипче најави разрешување на директорката на Охридската болница

Филипче најави разрешување на директорката на Охридската болница

Следете во живо, прес-конференција на министерот Венко Филипче

Следете во живо, прес-конференција на министерот Венко Филипче

Владата објави комуникација помеѓу Мицкоски и Рашковски и демант за наводни провизии од чартерите

Владата објави комуникација помеѓу Мицкоски и Рашковски и демант за наводни провизии од чартерите

Министерот за одбрана Ристовски: Приклучете се на шампионскиот тим, купувајте македонски производи

Министерот за одбрана Ристовски: Приклучете се на шампионскиот тим, купувајте македонски производи

Се зголеми забраната за движење, се зголемија и прекршоците

Се зголеми забраната за движење, се зголемија и прекршоците

Оштетувале табла со новото уставно име на граничниот премин Деве Баир

Оштетувале табла со новото уставно име на граничниот премин Деве Баир

Самир Љума, снимателот на „Медена земја“, во државен карантин

Самир Љума, снимателот на „Медена земја“, во државен карантин

Третиран првиот пациент во ГОБ „8 Септември“ од корона вирус

Третиран првиот пациент во ГОБ „8 Септември“ од корона вирус