22 Јули, 2019
0.0196

УТРИНСКИ ФОКУС: Горивата со нова цена, Тевдовски си оди, Заев најкоментиран по „метлата“

Објавено во: Македонија 24 Јуни, 2019

Што направи за нас министерот Драган Тевдовски? Фактор направи анализа за поранешниот министер кој е опфатен со владината реконструкција, а истата може д аја прочитате овде.

*Политикологот Благојче Атанасоски вели дека прашање е колку Заев е психофизички силен и за премиер и за прв финансиер. Анализата со него читајте ја овде.

Финансии е голем залак за Заев, Дураки заслужи „метла“ место прекоманда - вели пак докторот по политички науки Здравко Савески.

Интервјуто во кое тој дава коментар за владината чистка читајте го тука.

*Регулаторната комисија денеска ќе ги соопшти цените на горивата.

Веќе неколку недели по ред одлуките се носат по нова методологија.

*Нестабилна временска прогноза - Метеоролозите најавуваат пресврт во временската прогноза во следните неколку дена. Нестабилно време со поројни дождови и грмежи. Ќе се стабилизира во среда попладне а вие бидете внимателни.

Можеби ќе ве интересира

Стeрjовски: Побарав поголема застапеност на Македонците во структурите на албанската полиција

Стeрjовски: Побарав поголема застапеност на Македонците во структурите на албанската полиција

Героски објави нови псевдоними за вмешани во случајот „Рекет“

Героски објави нови псевдоними за вмешани во случајот „Рекет“

МВР достави одговор до АВМУ - што пишува во него?

МВР достави одговор до АВМУ - што пишува во него?

Што вели Жбогар за шпекулациите за Катица Јанева?

Што вели Жбогар за шпекулациите за Катица Јанева?

Дендиас за Преспанскиот договор: Нема да толерираме феномени на нецелосна усогласеност

Дендиас за Преспанскиот договор: Нема да толерираме феномени на нецелосна усогласеност

Со пари од Светска банка ќе се намалат гужвите на граница меѓу Србија и Македонија

Со пари од Светска банка ќе се намалат гужвите на граница меѓу Србија и Македонија

БЕСА: Случајот „Рекет” сериозно му наштети на кредибилитетот на СЈО

БЕСА: Случајот „Рекет” сериозно му наштети на кредибилитетот на СЈО

Слободно капење во Охридското езеро

Слободно капење во Охридското езеро

Артан Груби: Новиот лидер на СЈО да биде избран од Советот на јавни обвинители

Артан Груби: Новиот лидер на СЈО да биде избран од Советот на јавни обвинители