15 Ноември, 2019
0.0521

УТРИНСКИ ФОКУС: Горивата со нова цена, Тевдовски си оди, Заев најкоментиран по „метлата“

Објавено во: Македонија 24 Јуни, 2019

Што направи за нас министерот Драган Тевдовски? Фактор направи анализа за поранешниот министер кој е опфатен со владината реконструкција, а истата може д аја прочитате овде.

*Политикологот Благојче Атанасоски вели дека прашање е колку Заев е психофизички силен и за премиер и за прв финансиер. Анализата со него читајте ја овде.

Финансии е голем залак за Заев, Дураки заслужи „метла“ место прекоманда - вели пак докторот по политички науки Здравко Савески.

Интервјуто во кое тој дава коментар за владината чистка читајте го тука.

*Регулаторната комисија денеска ќе ги соопшти цените на горивата.

Веќе неколку недели по ред одлуките се носат по нова методологија.

*Нестабилна временска прогноза - Метеоролозите најавуваат пресврт во временската прогноза во следните неколку дена. Нестабилно време со поројни дождови и грмежи. Ќе се стабилизира во среда попладне а вие бидете внимателни.

Можеби ќе ве интересира

Во импровизирана дрвена барака во Тетово изгоре маж

Во импровизирана дрвена барака во Тетово изгоре маж

Невладините на средба со Пендаровски испорачаа барања за почиста средина

Невладините на средба со Пендаровски испорачаа барања за почиста средина

Дескоска до судиите: Барате само пари, а не го осудувате криминалот во ваши редови

Дескоска до судиите: Барате само пари, а не го осудувате криминалот во ваши редови

Пендаровски: Многумина сметаат дека Брисел се подбива со малите земји на Балканот

Пендаровски: Многумина сметаат дека Брисел се подбива со малите земји на Балканот

Ременски потврди дека Обвинителството пронашло документи за злоупотреби кај нејзе дома

Ременски потврди дека Обвинителството пронашло документи за злоупотреби кај нејзе дома

Старото „Матично“ ќе биде за извидници

Старото „Матично“ ќе биде за извидници

Заев и Шекеринска во Шведска - поддршка за евроинтеграциите

Заев и Шекеринска во Шведска - поддршка за евроинтеграциите

Али Ахмети не си остана на ветувањето за оставката, ДУИ ќе му дава уште еден мандат

Али Ахмети не си остана на ветувањето за оставката, ДУИ ќе му дава уште еден мандат

„На таа треба да и судат на плоштад граѓаните“, вели мајката на Пино за соучесничката во убиството

„На таа треба да и судат на плоштад граѓаните“, вели мајката на Пино за соучесничката во убиството