17 Јули, 2018
0.3670
    ALK 8017.33    -0.83%     APTK 750    0%     AUMK 1803    2.97%     BESK 9530    -2.41%     BEST 1886    0%     FERS 59500    -2.09%     GRNT 821.15    -1.07%     KJUBI 1550    -0.06%     KMB 5057.09    -2.74%     MPOL 281    -2.77%     MPT 42987.44    -1.53%     OHB 6100    -0.13%     OKTA 4336.84    -0.55%     PPIV 44108    -3.06%     RMDEN16 95    -0.84%     RMDEN17 95.9    0%     RZUS 138.9    9.6%     STIL 127    -5.17%     TPLF 990.17    2.29%     TTK 981.88    -1.82%     UNI 2354    -1.92%     USJE 22002.14    -1.62%     VITA 8512    0.11%

Великанот Будуќност би можел како домаќин во Евролигата да игра во Јане Сандански

Објавено во: Балкан 15 Април, 2018

Црногорскиот кошаркарски великан Будуќност по освојувањето на АБА-лигата и автоматскиот пласман во Евролигата, настапите како домаќин во ова елитно натпреварување би можел да ги игра во нашиот СРЦ „Јане Сандански“.

Според Спортмедиа, настапот во најелитното европско клупско натпреварување на Будуќност виси поради не исполнување на еден од главните услови – сала со капацитет од најмалку 5.000 седишта. „Морача" може да собере само 4.000.

Будуќност првите неколку натпревари од Евролигата би можел да ги игра во Скопје, поточно во „Јане Сандански". Оваа сала ги исполнува сите услови за да се одигра меч од рангот како што е Евролигата. Капацитетот на „Јане Сандански" е 6.500 седишта, салата е близу до аеродромот во Скопје, а голем плус е што е во склоп на хотелот „Русија".


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Славеше за успехот на Хрватите и пукаше со зоља

(ВИДЕО) Славеше за успехот на Хрватите и пукаше со зоља

Ја прегазил сопругата бидејќи не го пуштала да оди на прославата во Загреб

Ја прегазил сопругата бидејќи не го пуштала да оди на прославата во Загреб

Колинда исмеана во дел од странските медиуми - ја нарекоа Алкохолинда

Колинда исмеана во дел од странските медиуми - ја нарекоа Алкохолинда

СИЛНО СЕ СТРЕСЕ ТИРАНА: Повеќе потреси регистрирани во Албанија

СИЛНО СЕ СТРЕСЕ ТИРАНА: Повеќе потреси регистрирани во Албанија

СЕЗОНСКА РАБОТА: Се бараат берачи на грозје во соседството, а колку може да се заработи?

СЕЗОНСКА РАБОТА: Се бараат берачи на грозје во соседството, а колку може да се заработи?

Балканска престолнина имала туристи од 136 земји во само еден месец

Балканска престолнина имала туристи од 136 земји во само еден месец

Скоро пет часа им требаа на фудбалерите да стигнат на плоштадот во Загреб

Скоро пет часа им требаа на фудбалерите да стигнат на плоштадот во Загреб

Во оваа мала земја 20.000 луѓе денеска можат да останат без куќи

Во оваа мала земја 20.000 луѓе денеска можат да останат без куќи

ЖИВОТНАТА ПРИКАЗНА НА ЛУКА МОДРИЌ: Имал сиромашни родители и сите мислеле дека нема да успее

ЖИВОТНАТА ПРИКАЗНА НА ЛУКА МОДРИЌ: Имал сиромашни родители и сите мислеле дека нема да успее