25 Март, 2018
0.0661

ВЕРО 20 години во Македонија: Најавено отворање на нови три супермаркети

Објавено во: Економија 13 Септември, 2017

Три нови големи супермаркети ќе никнат во државата од ланецот на компанијата Веро.

Откако се дозна дека до ВЕРО 2 во населбата Тафталиџе на местото на Мекдоналдс ќе се отвори Џамбо кој ќе се модернизира, компанијата за 20 годишнината од влезот на македонскиот пазар сподели дека ќе ги прошири капацитетите. Имено компанијата до крајот на годинава планира да отвори уште еден „Веро“ маркет во Скопје и нова продавница „Џамбо“ во Битола а неодамна беше отворена и во Тетово.

Со отворањето на тие нови три супермаркети, бројот на продавници ќе се зголеми на вкупно 20.

Целта на компанијата е амбициозна а бидејќи Веро е присутен и на српскиот пазар очекувањата на првите луѓе на компанијата се надеваат дека Веро ќе остане меѓу фаворитите во групата 20 најуспешни компании во Македонија.

Веро“ стана синоним за еден од најуспешните и најсилните малопродажни продажни синџири во трговијата на мало. 

Приказната која почна со отворањето на првиот супермаркет во скопската општина Аеродром од страна на тогаш непознатата грчка компанија „Веропулос“ за македонските граѓани, денес е заокружена со моќен и познат бренд кој континуирано низ годините остварува пораст и бележи позитивни финансиски резултати. 

Можеби ќе ве интересира

Асанж со жесток напад врз Марк Цукерберг - Бришете Facebook

Асанж со жесток напад врз Марк Цукерберг - Бришете Facebook

Ќе остане ли Македонија без гувернер се до нови претседателски избори?

Ќе остане ли Македонија без гувернер се до нови претседателски избори?

Владата еднострано ќе го раскине договорот за концесија на „Казандол“

Владата еднострано ќе го раскине договорот за концесија на „Казандол“

МЕПСО ги гаси светлата на „Часот на планетата Земја“

МЕПСО ги гаси светлата на „Часот на планетата Земја“

За прв пат се лета директно од Европа до Австралија

За прв пат се лета директно од Европа до Австралија

Криптовалутата ПЕТРО ќе се конвертира во руски Рубљи

Криптовалутата ПЕТРО ќе се конвертира во руски Рубљи

СНЕЖАНА ДЕНКОВСКА: Имаме недостиг на работна сила за сите занаети иако имаме голем број невработени

СНЕЖАНА ДЕНКОВСКА: Имаме недостиг на работна сила за сите занаети иако имаме голем број невработени

За СДСМ растот на платите е потврда за нивните мерки, ВМРО-ДПМНЕ го тврди спротивното

За СДСМ растот на платите е потврда за нивните мерки, ВМРО-ДПМНЕ го тврди спротивното

Кој е најатрактивниот банкарски депозит по видување во Македонија?

Кој е најатрактивниот банкарски депозит по видување во Македонија?