15 Август, 2020
0.0309

(ВИДЕО) Децата кои скокнаа од балкон при земјотресот Рама ги запозна со нивните идоли

Објавено во: Балкан 06 Декември, 2019

Aлбанскиот премиер,  Еди Рама ги изненади двете деца, Аурелин и Алејсон, кои во страотниот земјотрес од 6,4 степени по Рихтер што ја погоди Албанија, за да се спасат, скокнале од балконот од своите домови. Тие се здобија со повреди, но успеаја да се опорават.

По излегувањето од болница, Рама ги однесе децата во Торино, каде ги ги запозна со Роналдо и Буфон.

„Фала многу Роналдо, ова е од големо значение, не само за децата, туку и за целата држава“ – изјави Рама, кој им објаснуваше на двјацата фудбалери за земјотресот и целата ситуација која што настана по силниот земјотрес.


Тие добија на подарок дресови потпишани од двајцата популарни фудбалери.

На вонредната седница на Советот на министри на Албанија, премиерот Еди Рама рече дека е отворена истрага за 60 компании од Драч за изградба на објекти надвор од сите стандарди.

Можеби ќе ве интересира

Еве кој ќе може да влезе во Грција без тест

Еве кој ќе може да влезе во Грција без тест

НЕМА ГОСТИ: Туристичката сезона побрзо ќе заврши во Бугарија

НЕМА ГОСТИ: Туристичката сезона побрзо ќе заврши во Бугарија

Од утре Македонците ќе можат на море во Црна Гора

Од утре Македонците ќе можат на море во Црна Гора

ОД 17 АВГУСТ: Нов протокол за влез во Грција на граничниот премин Евзони

ОД 17 АВГУСТ: Нов протокол за влез во Грција на граничниот премин Евзони

Србија воведува задолжителен ПЦР тест и 14-дневен карантин за странците?

Србија воведува задолжителен ПЦР тест и 14-дневен карантин за странците?

Србите се надеваат дека во септември ќе летуваат во Грција, а Грците воведоа нови мерки

Србите се надеваат дека во септември ќе летуваат во Грција, а Грците воведоа нови мерки

Дали Србија најде решение за наставата во време на пандемија?

Дали Србија најде решение за наставата во време на пандемија?

ПУКАЊЕ ВО ЕГЕЈСКО МОРЕ: Грците отвориле оган

ПУКАЊЕ ВО ЕГЕЈСКО МОРЕ: Грците отвориле оган

5 места за супер одмор во Албанија: Кристални плажи и ниски цени

5 места за супер одмор во Албанија: Кристални плажи и ниски цени