18 Февруари, 2020
0.0150

(ВИДЕО) ДРАМА НА АВТОПАТ ВО ХРВАТСКА: Авион принудно слетал, патниците престрашени

Објавено во: Балкан 17 Август, 2019

Несекојдневна интервенција имаа пожарникарите од Хрватска кога на автопатот Загреб-Ријека помеѓу Врбовско и Рамна Гора авион од типот "cessna 150 M" слетал насред возна лента. 

Граѓани кои во тој момент се наоѓале во автомобилите го снимиле принудното слетување а сите останале во шок.

-Почна да кружи по небото над нас, се спушти многу ниско, но и понатаму мислевме дека тоа е нормално, за да после некоја минута сфатиме, дека тој навистина тука ќе слета. Малку се заметнуваше по средината на патот додека со крилото не се заби во десната ограда и остана во лентата за запирање, од авионот излегоа жена и маж престрашени-рекле сведоци за хрватските медиуми.

Од Хрватскиот автоклуб за инцидентот кој според првични информации поминал без повредени, известиле како за „сообраќајна незгода помеѓу тунелот Јаворова коса и Тснецот Рамна Гора во насока на Ријека, поради што се води по една патна лента.Foto: Printscreen: Facebook/Vatrogasci Vrbovsko


Можеби ќе ве интересира

Србија донираше два милиони евра за Албанија

Србија донираше два милиони евра за Албанија

ГО ДРЖЕЛА ЗА РАЦЕ ВО ВОЗДУХ 15 МИНУТИ - како турската скијачка го спаси младото момче

ГО ДРЖЕЛА ЗА РАЦЕ ВО ВОЗДУХ 15 МИНУТИ - како турската скијачка го спаси младото момче

(ФОТО) СЕ СЛАВИ ДЕНОТ НА ДРЖАВНОСТА: Вучиќ сам ги служи гостите, а меѓу нив е и Саша Богдановиќ

(ФОТО) СЕ СЛАВИ ДЕНОТ НА ДРЖАВНОСТА: Вучиќ сам ги служи гостите, а меѓу нив е и Саша Богдановиќ

ЗА ИСЛАМСКА ДРЖАВА ВОЈУВАЛЕ 1.200 БАЛКАНЦИ: Сега сакаат да се вратат дома?

ЗА ИСЛАМСКА ДРЖАВА ВОЈУВАЛЕ 1.200 БАЛКАНЦИ: Сега сакаат да се вратат дома?

ГРЦИТЕ МИНИМАЛНО ГИ УПОТРЕБУВААТ: Црногорците ќе воведат казни за пластични кеси

ГРЦИТЕ МИНИМАЛНО ГИ УПОТРЕБУВААТ: Црногорците ќе воведат казни за пластични кеси

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО ГРЦИЈА: Епицентарот близу Карпатос

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО ГРЦИЈА: Епицентарот близу Карпатос

ДОМОВИТЕ УШТЕ НЕ ИМ СЕ ИЗГРАДЕНИ: Повеќе од 10.000 Албанци се во шатори

ДОМОВИТЕ УШТЕ НЕ ИМ СЕ ИЗГРАДЕНИ: Повеќе од 10.000 Албанци се во шатори

МИЛОРАД ДОДИK: САД нема да не сопрат, ќе ја напуштиме БиХ

МИЛОРАД ДОДИK: САД нема да не сопрат, ќе ја напуштиме БиХ

СОФИЈА ЌЕ КАЗНУВА: Возилата кои загадуваат ќе бидат исклучувани од сообраќај

СОФИЈА ЌЕ КАЗНУВА: Возилата кои загадуваат ќе бидат исклучувани од сообраќај