20 Октомври, 2018
0.3258
    ALK 8129.21    0.97%     BESK 9474    -0.27%     CEVI 1000    0%     FERS 61933.45    4.96%     GRNT 829.62    1.98%     KMB 5199.83    0.93%     KVAS 14056    0%     MPOL 319    10%     MPT 47735.31    1.74%     MTUR 4817.17    2.49%     OHB 6549.95    1.87%     OKTA 4842.37    3.03%     RMDEN09 98    0%     RMDEN10 97.1    1.89%     RMDEN12 97    -0.1%     RZLV 64.5    -0.42%     RZUS 120    2.56%     SBT 2303.81    3.6%     STB 1149.67    2.33%     STBP 1100    0%     STIL 135    1.12%     TEL 288    2.86%     TKVS 5350    8.08%     TNB 14700    2.38%     TPLF 824.9    9.99%     TTK 1173.93    0.46%     UNI 2300    -0.46%

(ВИДЕО) И ПРИЗНАЛ НА МАЈКА СИ УЖАСНИ ДЕТАЛИ: Што раскажа мајката за убиецот на новинарката од Русе

Објавено во: Балкан 11 Октомври, 2018

Мајката на 20 годишниот Бугарин, уапсен во Германија поради убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова, рекла дека синот и признал дека е виновен.

„Призна дека тоа го направил додека бил пијан и многу дрогиран“, му рекла Надежда Красимирова на бугарски новинар во Германија акде живее.

„Призна и почна пред мене да плаче. Тој не е таков, не можам тоа да го разберам“, додала таа.

Бугарските обвинители го обвинија Северин Красимиров во отсуство за силување и убиство на новинарката и побараа негово испорачување од Германија.

Телот на 30 годишната Маринова, водителка на емисија за регионални настани на локална телевизија, е најдено во саботата во паркот во близина на дунавското пристаниште во Русе.


FOTO: AP


Можеби ќе ве интересира

Еди Рама ни посака среќен роденден

Еди Рама ни посака среќен роденден

Kога Ципрас ќе седне во фотелјата на Коѕијас?

Kога Ципрас ќе седне во фотелјата на Коѕијас?

И Ципрас чека што ќе изгласаат македонските пратеници

И Ципрас чека што ќе изгласаат македонските пратеници

Уште никој нема објаснување зошто Коѕијас си замина, тајните фондови сепак се вистина

Уште никој нема објаснување зошто Коѕијас си замина, тајните фондови сепак се вистина

Ќе ја снема една од најдобрите плажи во Грција

Ќе ја снема една од најдобрите плажи во Грција

За Вучиќ Договорот во Македонија не помина и порача да не се прават математички формули

За Вучиќ Договорот во Македонија не помина и порача да не се прават математички формули

Сестринските партии се жалеле и на бугарски европратеници од одност на ВМРО ДПМНЕ

Сестринските партии се жалеле и на бугарски европратеници од одност на ВМРО ДПМНЕ

(ФОТО) Дејли Меил ја „посрами“ Албанија со фотографии од приватна зоолошка градина

(ФОТО) Дејли Меил ја „посрами“ Албанија со фотографии од приватна зоолошка градина

Убиецот на бугарската новинарка Маринова екстрадиран - оди ли зад решетки?

Убиецот на бугарската новинарка Маринова екстрадиран - оди ли зад решетки?