12 Ноември, 2019
0.0166

(ВИДЕО) КРВАВ ДЕН ВО САРАЕВО: Ја убил својата девојка, и се самоубил пред да го уапсат

Објавено во: Балкан 05 Ноември, 2019

Убиец од Сараево се самоуби за време на полициска потера.

Маж кој е осомничен дека утрово во Сараево убил една, а ранил друга жена се самоуби на територијата на Република Српска. Неофицијално, станува збор за мажот Неџад Чаушевиќ.

Тој е лоциран и пукал кон полициските службеници, при што никој не е повреден, а кога забележал дека има поголем број полициски службеници мажот извршил самоубиство.

Полицајците го нашле неговото напуштено возило, а специјалците го следеле според трагите кон шумскиот дел на планината Бјелашница. Осомничениот утринава околу 7 часот  ја убил својата девојка Санела Трстен, а од залутан куршум е повредена Сенада Мухиќ, работничка во претпријатието „Парк“. Инцидентот се случил пред расадник на оваа сараевска компанија. 


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) ПЕКАР ГИ ВООДУШЕВИ СИТЕ: Има вистинска шума на покривот од куќата

(ВИДЕО) ПЕКАР ГИ ВООДУШЕВИ СИТЕ: Има вистинска шума на покривот од куќата

КОСОВО ПРОТИВ „МИНИ ШЕНГЕН“: Се бара Рама да биде прогласен за непожелна личност

КОСОВО ПРОТИВ „МИНИ ШЕНГЕН“: Се бара Рама да биде прогласен за непожелна личност

ВОЗАЧИ, ВНИМАНИЕ: Познато колку ќе чини патарината на Коридорот 10 до Бугарија

ВОЗАЧИ, ВНИМАНИЕ: Познато колку ќе чини патарината на Коридорот 10 до Бугарија

(ВИДЕО) СРБИЈА ЈА ПОВРЗУВА ЕВРОПА: Вучиќ и Борисов го пуштија „Коридор 10“ со голема публика и трубачи

(ВИДЕО) СРБИЈА ЈА ПОВРЗУВА ЕВРОПА: Вучиќ и Борисов го пуштија „Коридор 10“ со голема публика и трубачи

Изјавата на Макрон дека се „темпирана бомба“ ги налути властите во БиХ

Изјавата на Макрон дека се „темпирана бомба“ ги налути властите во БиХ

Вучиќ ќе го праша Макрон кој од регионот може во ЕУ, а кој не

Вучиќ ќе го праша Макрон кој од регионот може во ЕУ, а кој не

ЌЕ УДРИ ЛИ ДУБРОВНИК ПО РЕСТОРАНИТЕ: Со новиот закон ќе ги разбеснат и мештаните

ЌЕ УДРИ ЛИ ДУБРОВНИК ПО РЕСТОРАНИТЕ: Со новиот закон ќе ги разбеснат и мештаните

Дали ќе се промени климата на Балканот?

Дали ќе се промени климата на Балканот?

(ВИДЕО) ОПАСНОСТА НЕ СЕ НАМАЛУВА: Поплавите прават штети во Црна Гора

(ВИДЕО) ОПАСНОСТА НЕ СЕ НАМАЛУВА: Поплавите прават штети во Црна Гора