20 Февруари, 2019
0.2979
    ALK 8426.71    0.33%     CEVI 900    0%     GRNT 820.24    0.05%     KMB 5540.25    0.52%     MPT 51523.09    0.29%     MTUR 5100    -0.21%     OHB 6800.4    1.21%     REPL 75000    0%     RMDEN16 98.11    -0.09%     RZUS 108    2.86%     SBT 2618.86    8.55%     STB 1254.88    0.18%     TEL 315    0.16%     TNB 15500    0.03%     TTK 1379.91    -0.01%     UNI 2285.84    2.07%

(ВИДЕО) МОРБИДНИ СНИМКИ ОД НЕСРЕЌАТА БЕЛГРАД-НИШ: Очевидци со страотни сведочења

Објавено во: Балкан 09 Октомври, 2018

На автопатот Белград-Ниш кај Јагодина утринава во 7,20 часот се случиле два верижни судири во кои загинале најмалку 6 луѓе, потврдено е од МВР Србија.

На терен се гледаат морбидни глетки, згужвани автомобили, приколки на возила, помеѓу 20-30 уништени автомобили.

„Се движев од правецот Ниш со нормална брзина. Видливоста беше намалена, а кога ја поминав Морава - ѕид. Ништо не се гледа. Имаше толку големаа магла. Почнав веднаш да кочам, го стигнав камионот пред себе, застанав, излегов од камионот и веќе сите возила почнаа да се удираат“, рекол за РТС еден од возачите.

Луѓето се заробени во своите возила и пожарникарите спасувачи се обидуваат да ги извлечат.

Еден од очевидците вели дека било непрегледно, видивоста била едвај 10-15 метри, додека во еден момент слушнал врисоци. Како вели, во автомобилот покрај себе видел мртва жена со деца во колата.

Сообраќајот на автопатот во двата правци е блокиран, па се создале колони автомобили.

Алтернативен правец Белград - Ниш е исклучување на петлата Јагодина кон градот до Чуприја.

Погледнете ги видеата овде.

Фото:  RAS SRBIJA

Можеби ќе ве интересира

Семејството со години лажело дека контактира со Јасмина, додека нејзиното тело било во замрзнувач-два мотиви за свирепото убиство?

Семејството со години лажело дека контактира со Јасмина, додека нејзиното тело било во замрзнувач-два мотиви за свирепото убиство?

Маж се разнесе со бомба во Србија

Маж се разнесе со бомба во Србија

Хрватска шокирана од морбиден чин: Ја убила сестра си, па ја чувала во замрзнувач 20 години

Хрватска шокирана од морбиден чин: Ја убила сестра си, па ја чувала во замрзнувач 20 години

(ВИДЕО) Масовен протест во Тирана, демонстранти ја кршат владината зграда

(ВИДЕО) Масовен протест во Тирана, демонстранти ја кршат владината зграда

Борисов во Србија издејствува град да носи и бугарско име

Борисов во Србија издејствува град да носи и бугарско име

Словенечки пратеник поднесе оставка откако украде сендвич

Словенечки пратеник поднесе оставка откако украде сендвич

(ВИДЕО) Почнале од нула, а денес за нивното сирење слушнале и во Египет

(ВИДЕО) Почнале од нула, а денес за нивното сирење слушнале и во Египет

Мобилите нападнаа и во Бугарија, главниот доктор загрижен поради слабата имунизација

Мобилите нападнаа и во Бугарија, главниот доктор загрижен поради слабата имунизација

(ВИДЕО) Хрватите кажаа зошто им е добро во Ирска

(ВИДЕО) Хрватите кажаа зошто им е добро во Ирска