12 Декември, 2018
0.3257
    ALK 8271.79    1.51%     BESK 9000    0%     KJUBI 1550    0%     KMB 5062.11    2.62%     MPT 47000.07    1.2%     MTUR 4850    0%     OKTA 4350    2.35%     REPL 70040    3%     RMDEN16 97.3    0.31%     RMDEN17 96.5    0%     SBT 1850    2.66%     STB 1280    0.13%     STIL 122    0.83%     TEL 298.64    1.23%     TNB 14150    1.07%     TTK 1245.37    1%     UNI 2231    -2.96%

(ВИДЕО) МОРБИДНИ СНИМКИ ОД НЕСРЕЌАТА БЕЛГРАД-НИШ: Очевидци со страотни сведочења

Објавено во: Балкан 09 Октомври, 2018

На автопатот Белград-Ниш кај Јагодина утринава во 7,20 часот се случиле два верижни судири во кои загинале најмалку 6 луѓе, потврдено е од МВР Србија.

На терен се гледаат морбидни глетки, згужвани автомобили, приколки на возила, помеѓу 20-30 уништени автомобили.

„Се движев од правецот Ниш со нормална брзина. Видливоста беше намалена, а кога ја поминав Морава - ѕид. Ништо не се гледа. Имаше толку големаа магла. Почнав веднаш да кочам, го стигнав камионот пред себе, застанав, излегов од камионот и веќе сите возила почнаа да се удираат“, рекол за РТС еден од возачите.

Луѓето се заробени во своите возила и пожарникарите спасувачи се обидуваат да ги извлечат.

Еден од очевидците вели дека било непрегледно, видивоста била едвај 10-15 метри, додека во еден момент слушнал врисоци. Како вели, во автомобилот покрај себе видел мртва жена со деца во колата.

Сообраќајот на автопатот во двата правци е блокиран, па се создале колони автомобили.

Алтернативен правец Белград - Ниш е исклучување на петлата Јагодина кон градот до Чуприја.

Погледнете ги видеата овде.

Фото:  RAS SRBIJA

Можеби ќе ве интересира

МИЛИОНСКА ИНВЕСТИЦИЈА: Каде во соседството никнува најголемата фабрика за чаеви?

МИЛИОНСКА ИНВЕСТИЦИЈА: Каде во соседството никнува најголемата фабрика за чаеви?

Нешков до Борисов: Зошто е оваа омраза кон „неосвестените" Македонци?

Нешков до Борисов: Зошто е оваа омраза кон „неосвестените" Македонци?

ТАКСИТЕ НА ПРОИЗВОДИТЕ МОЖЕ ДА СКОКНАТ И ДО 1000 ОТСТО: Харадинај и се нагледа на Србија

ТАКСИТЕ НА ПРОИЗВОДИТЕ МОЖЕ ДА СКОКНАТ И ДО 1000 ОТСТО: Харадинај и се нагледа на Србија

Го навредила Ердоган и заврши во притвор

Го навредила Ердоган и заврши во притвор

Приштина подготвува уште три мерки против Србија

Приштина подготвува уште три мерки против Србија

ПРИМЕР ЗА ДОЛГОВЕЧНОСТ: Земја од регионот има над 700 стогодишници

ПРИМЕР ЗА ДОЛГОВЕЧНОСТ: Земја од регионот има над 700 стогодишници

И Грците ќе бараат нов договор?

И Грците ќе бараат нов договор?

Ковачев: Самуил е цар на бугарското царство, Прличев е Бугарин

Ковачев: Самуил е цар на бугарското царство, Прличев е Бугарин

КОЈ И ЗОШТО МУ СЕ ЗАКАНИ: Засилено обезбедување на албанскиот премиер Рама

КОЈ И ЗОШТО МУ СЕ ЗАКАНИ: Засилено обезбедување на албанскиот премиер Рама