04 Јуни, 2020
0.0284

(ВИДЕО) „Накрцан“ автобус на ЈСП предизвика реакција кај Влатко Ѓорчев

Објавено во: Македонија 06 Април, 2020

Пратеникот Влатко Ѓорчев сподели видео од, како што се вели популарно меѓу скопјани, „накрцан“ автобус на ЈСП и упати обвинување до градоначалникот Петре Шилегов дека волку голем број на граѓани да се најдат во тесен и затворен простор.

„До Владата и Шилегов: Како да се држи растојание 1 метар??? Оставка !! Ги ризикувате ЖИВОТИТЕ на ИЛЈАДНИЦИ луѓе. Ова е ФИЈАСКО. Ве молам СПОДЕЛЕТЕ“, напиша Ѓорчев.

Не е познато каде и кога е направено видеото, но општоприфатливо мислење е дека голем број на граѓани се уште го користат јавниот градски превоз и покрај епидемијата со корона вирусот.


Се работи за автобус со број „22“ кој сообраќа од Волково до Транспортен центар.


Можеби ќе ве интересира

ФАКТОР НА ДЕНOT: Денес 120 нови заразени, стартува полицискиот час

ФАКТОР НА ДЕНOT: Денес 120 нови заразени, стартува полицискиот час

СТАРТУВА ЗА ДВА ЧАСА: Неколку општини одат во 80 часовен карантин

СТАРТУВА ЗА ДВА ЧАСА: Неколку општини одат во 80 часовен карантин

Да ги прифатиме тестирањата и анкетирањата, повика ДУИ откако бројот на заразени расте

Да ги прифатиме тестирањата и анкетирањата, повика ДУИ откако бројот на заразени расте

АНКЕТА: Македонците се плашат, а 25 отсто од Албанците сметаат дека короната не постои

АНКЕТА: Македонците се плашат, а 25 отсто од Албанците сметаат дека короната не постои

Се трага по лицето кое ноќеска фрлало јајца на фасадата на Владата

Се трага по лицето кое ноќеска фрлало јајца на фасадата на Владата

СЕ ЈАВИ МАКСО: Очекувам извинување од СДСМ, вистината за овој монтиран случај ќе излезе на виделина

СЕ ЈАВИ МАКСО: Очекувам извинување од СДСМ, вистината за овој монтиран случај ќе излезе на виделина

И ВЧЕРА СМЕ ИМАЛЕ 120 НОВОЗАБОЛЕНИ - Официјални бројки на Институтот за јавно здравје

И ВЧЕРА СМЕ ИМАЛЕ 120 НОВОЗАБОЛЕНИ - Официјални бројки на Институтот за јавно здравје

КУМАНОВСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК Е ЗАКОНСКИ ЧИСТ - Обвинителството ја отфрли кривичната против него, не прекршил ни еден пропис

КУМАНОВСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК Е ЗАКОНСКИ ЧИСТ - Обвинителството ја отфрли кривичната против него, не прекршил ни еден пропис

НА РЕВИЗОРИТЕ НЕ ИМ СЕ ЗБОРУВА МНОГУ ЗА ЈАНЕВА - велат, прашајте во Обвинителството

НА РЕВИЗОРИТЕ НЕ ИМ СЕ ЗБОРУВА МНОГУ ЗА ЈАНЕВА - велат, прашајте во Обвинителството