23 Април, 2018
0.0611

(ВИДЕО) НЕВИДЕН СТУД: Алигаторите во САД замрзнаа

Објавено во: Свет 11 Јануари, 2018

На интернет се појави и снимка од „заробените“ автомобили во ледот на улиците во Масачусетс.

Од парковите во Северна Каролина пристигнаа и снимки од алигаторите. Тие во смрзнатата вода, ги пробиваат муцките низ мразот за да можат да дишат. Според шефот на паркот Shallotte, ова е сосема нормален механизам за преживување на алигаторите во вакви услови.

САД се погодени од зима каква што не се памети, а по 30 години снег падна и на Флорида.

Жител на Масачусетс, Рајан Кенди раскажува дека дел од океанот е замрзнат. Тој додава дека деновиве температурата паднала на скоро -29 степени Целзиусови, кога во просек зимските температури во оваа држава не достигнуваат под -8°C.


Можеби ќе ве интересира

Вијаграта значително го намалува ризикот од канцерогени заболувања

Вијаграта значително го намалува ризикот од канцерогени заболувања

Јужна Кореја ја сопре пограничната пропаганда против Северна Кореја

Јужна Кореја ја сопре пограничната пропаганда против Северна Кореја

Пронајден нов начин за справување со Алцхајмеровата болест

Пронајден нов начин за справување со Алцхајмеровата болест

Спас за светот: Случајно креиран ензим кој јаде пластичен отпад

Спас за светот: Случајно креиран ензим кој јаде пластичен отпад

Караџиќ денеска поднесува жалба во Хаг

Караџиќ денеска поднесува жалба во Хаг

Фото: Сите се среќни без Трамп, дури и Меланија

Фото: Сите се среќни без Трамп, дури и Меланија

Поранешна порно актерка: „Добив закани по животот од Исламска држава“

Поранешна порно актерка: „Добив закани по животот од Исламска држава“

СВЕТ: Гол напаѓач уби четворица луѓе во ресторан

СВЕТ: Гол напаѓач уби четворица луѓе во ресторан

Првиот посетител на Трамп, Емануел Макрон со симболичен подарок за претседателот на САД

Првиот посетител на Трамп, Емануел Макрон со симболичен подарок за претседателот на САД