20 Февруари, 2020
0.0166

(ВИДЕО) НОВИ 39 СЛУЧАИ: На бродот каде има тројца Македонци расте бројот на заразени од коронавирусот

Објавено во: Свет 12 Февруари, 2020

Се зголеми бројот заразени на крузерот во Јапонија. 

На овој брод се наоѓаат и тројца македонски државјани, но бројот на заразени денеска се зголеми на 175 лица.

На патничкиот брод „ Diamond Princess“, кој е ставен во карантин во Јапонија, заразени се уште 39 луѓе, а меѓу нив и еден здравствен работник, информираше јапонското Министерство за здравство.

Здравствениот работник е заразен додека ги прегледувал патниците и екипажот. 

Кинеските здравствени власти објавија дека бројот на починати од коронавирусот ја надмина бројката од 1.100 лица.


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) МОСКВА СЕ ПРОТИВИ: Една земја се закани дека ќе интервенира во Сирија

(ВИДЕО) МОСКВА СЕ ПРОТИВИ: Една земја се закани дека ќе интервенира во Сирија

ЖРТВИ НА КОРОНАВИРУС: Починаа двајца луѓе во Иран

ЖРТВИ НА КОРОНАВИРУС: Починаа двајца луѓе во Иран

ПОНУДА ЗА СЕМЕЈНИ ЛУЃЕ: Италијанско гратче две години ќе ги субвенционира со кирија

ПОНУДА ЗА СЕМЕЈНИ ЛУЃЕ: Италијанско гратче две години ќе ги субвенционира со кирија

(ВИДЕО) ВОЗЕЊЕ ВО ЛАС ВЕГАС: Ова е руски автомобил кој сообраќа без возач

(ВИДЕО) ВОЗЕЊЕ ВО ЛАС ВЕГАС: Ова е руски автомобил кој сообраќа без возач

ПОЧНАА ВЧЕРА, ЗАВРШУВААТ ВО САБОТА: Кина гради нова фабрика за заштитни маски поради коронавирусот

ПОЧНАА ВЧЕРА, ЗАВРШУВААТ ВО САБОТА: Кина гради нова фабрика за заштитни маски поради коронавирусот

КОГО НАЈМНОГУ НАПАЃА КОРОНАВИРУСОТ - старите и болните најризични

КОГО НАЈМНОГУ НАПАЃА КОРОНАВИРУСОТ - старите и болните најризични

ПОЧИНА ГЛАВНИОТ ЛЕКАР НА БОЛНИЦАТА ВО ВУХАН: Го усмрти коронавирусот

ПОЧИНА ГЛАВНИОТ ЛЕКАР НА БОЛНИЦАТА ВО ВУХАН: Го усмрти коронавирусот

(ФОТО) ПОЖАР ПРОГОЛТА ЗГРАДA: Илјадници луѓе спасуваа жива глава

(ФОТО) ПОЖАР ПРОГОЛТА ЗГРАДA: Илјадници луѓе спасуваа жива глава

НОВ ВИРУС: Се појави кај доматите

НОВ ВИРУС: Се појави кај доматите