14 Август, 2020
0.0313

(ВИДЕО) Поддржувачи на ВМРО ДПМНЕ протестираат пред Кривичен суд

Објавено во: Македонија 29 Јуни, 2017

На ненајавен протест вечерва пред Кривичниот суд излегоа група граѓани поддржувачи и членови на ВМРО ДПМНЕ и Никола Груевски.

Овој протест следува откако СЈО денеска побара притвор за дел од политичката гарнитура на ВМРО меѓу кои е и лидерот на партијата Груевски.

Според пишувањата на медиумите на протест се излезени околу 300 граѓани а сообраќајот од крстосницата бул.„К.Мисирков“ и бул.„Г.Делчев“ кон ул.„Беласица“ е блокиран, известија од МВР за Макфакс.


Видео: Макфакс

Можеби ќе ве интересира

Во Инџиково крадци го убиле пред сопругата и роднините

Во Инџиково крадци го убиле пред сопругата и роднините

Во Тетово запалени две возила на ЕВН поради поскапувањето на струјата

Во Тетово запалени две возила на ЕВН поради поскапувањето на струјата

ЛИСТА НА ЗЕМЈИ „ИЗВОЗНИЦИ“ НА КОРОНА: Kaде се најде Македонија?

ЛИСТА НА ЗЕМЈИ „ИЗВОЗНИЦИ“ НА КОРОНА: Kaде се најде Македонија?

МУ УКРАЛЕ 6.000 ФРАНЦИ И АВТОМОБИЛ: Maкедонец ограбен во Драч

МУ УКРАЛЕ 6.000 ФРАНЦИ И АВТОМОБИЛ: Maкедонец ограбен во Драч

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Заев го доби мандатот, а ВМРО-ДПМНЕ ги замрзна односите со Пендаровски

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Заев го доби мандатот, а ВМРО-ДПМНЕ ги замрзна односите со Пендаровски

Земјотрес е регистриран во околината на Пехчево

Земјотрес е регистриран во околината на Пехчево

Има основи за напредок, тврдат од СДСМ и ДУИ по средбата на Заев и Ахмети

Има основи за напредок, тврдат од СДСМ и ДУИ по средбата на Заев и Ахмети

Пендаровски не бараше гаранции, и нема да бара доколку Заев го врати мандатот

Пендаровски не бараше гаранции, и нема да бара доколку Заев го врати мандатот

ВМРО - ДПМНЕ ќе ги замрзне односите со Пендаровски

ВМРО - ДПМНЕ ќе ги замрзне односите со Пендаровски