21 Септември, 2020
0.0449

(ВИДЕО) Поддржувачи на ВМРО ДПМНЕ протестираат пред Кривичен суд

Објавено во: Македонија 29 Јуни, 2017

На ненајавен протест вечерва пред Кривичниот суд излегоа група граѓани поддржувачи и членови на ВМРО ДПМНЕ и Никола Груевски.

Овој протест следува откако СЈО денеска побара притвор за дел од политичката гарнитура на ВМРО меѓу кои е и лидерот на партијата Груевски.

Според пишувањата на медиумите на протест се излезени околу 300 граѓани а сообраќајот од крстосницата бул.„К.Мисирков“ и бул.„Г.Делчев“ кон ул.„Беласица“ е блокиран, известија од МВР за Макфакс.


Видео: Макфакс

Можеби ќе ве интересира

Нема целодневен престој во училиштата, градинките може повторно да затворат: Комисијата за заразни болести пред важни одлуки

Нема целодневен престој во училиштата, градинките може повторно да затворат: Комисијата за заразни болести пред важни одлуки

Денеска нов протест на мајките: Ќе попушти ли Владата за седење дома

Денеска нов протест на мајките: Ќе попушти ли Владата за седење дома

Пратеничка на ДУИ: Вработувањето Албанци е наша обврска

Пратеничка на ДУИ: Вработувањето Албанци е наша обврска

Полицијата го пронајде и го приведе родителот што нападна доктор

Полицијата го пронајде и го приведе родителот што нападна доктор

Се очекува утре одлуката на Врховен да пристигне до Кривичен, полиција се уште пред домот на Јанкулоска

Се очекува утре одлуката на Врховен да пристигне до Кривичен, полиција се уште пред домот на Јанкулоска

Комити: Наши членови не требаше да влегуваат во конфликт со граѓани кои не се навивачи

Комити: Наши членови не требаше да влегуваат во конфликт со граѓани кои не се навивачи

Нападнат доктор на Токсикологија, побарал помош на Ургентен

Нападнат доктор на Токсикологија, побарал помош на Ургентен

Струмичкиот градоначалник најави поефикасни контроли на местата каде што се собираат млади

Струмичкиот градоначалник најави поефикасни контроли на местата каде што се собираат млади

Локалните избори во Македонија ќе се одржат два месеци порано

Локалните избори во Македонија ќе се одржат два месеци порано