17 Февруари, 2020
0.0162

(ВИДЕО) СЕ БАРААТ ТЕЛАТА: Земјотресот во Турција урна згради и уби луѓе

Објавено во: Балкан 24 Јануари, 2020

Најмалку 4 загинати има во земјотрес од 6,9 степени во Турција. Тој се пoчувствувал до Тел Авив. 

Најмалку четири или пет згради се урнале во Сивриџе. 

Земјотресот се случил во близина на градот Сивриџе, но е почувствуван и во други соседни земји, вклучувајќи ги Сирија, Грузија, Либан и Ерменија. 

Земјотресот е снимен и во ресторан, како и на улиците кои се полни со испаничени граѓани. Се бараат тела под урнатините на неколку куќи, згради и објекти.

Серија земјотреси денеска се регистрирани во источниот и западниот дел на Турција. 


Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) СЕ СЛАВИ ДЕНОТ НА ДРЖАВНОСТА: Вучиќ сам ги служи гостите, а меѓу нив е и Саша Богдановиќ

(ФОТО) СЕ СЛАВИ ДЕНОТ НА ДРЖАВНОСТА: Вучиќ сам ги служи гостите, а меѓу нив е и Саша Богдановиќ

ЗА ИСЛАМСКА ДРЖАВА ВОЈУВАЛЕ 1.200 БАЛКАНЦИ: Сега сакаат да се вратат дома?

ЗА ИСЛАМСКА ДРЖАВА ВОЈУВАЛЕ 1.200 БАЛКАНЦИ: Сега сакаат да се вратат дома?

ГРЦИТЕ МИНИМАЛНО ГИ УПОТРЕБУВААТ: Црногорците ќе воведат казни за пластични кеси

ГРЦИТЕ МИНИМАЛНО ГИ УПОТРЕБУВААТ: Црногорците ќе воведат казни за пластични кеси

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО ГРЦИЈА: Епицентарот близу Карпатос

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО ГРЦИЈА: Епицентарот близу Карпатос

ДОМОВИТЕ УШТЕ НЕ ИМ СЕ ИЗГРАДЕНИ: Повеќе од 10.000 Албанци се во шатори

ДОМОВИТЕ УШТЕ НЕ ИМ СЕ ИЗГРАДЕНИ: Повеќе од 10.000 Албанци се во шатори

МИЛОРАД ДОДИK: САД нема да не сопрат, ќе ја напуштиме БиХ

МИЛОРАД ДОДИK: САД нема да не сопрат, ќе ја напуштиме БиХ

СОФИЈА ЌЕ КАЗНУВА: Возилата кои загадуваат ќе бидат исклучувани од сообраќај

СОФИЈА ЌЕ КАЗНУВА: Возилата кои загадуваат ќе бидат исклучувани од сообраќај

ЕКСПЛОЗИЈА ГО ВОЗНЕМИРИ НОВИ САД: Бомба во возило на човек од подземјето

ЕКСПЛОЗИЈА ГО ВОЗНЕМИРИ НОВИ САД: Бомба во возило на човек од подземјето

ФРЛЕНИ 22.000 ТОНИ ПРОЕКТИЛИ: Ќе се утврди бројката на загинати при агресијата на НАТО врз Југославија

ФРЛЕНИ 22.000 ТОНИ ПРОЕКТИЛИ: Ќе се утврди бројката на загинати при агресијата на НАТО врз Југославија