11 Април, 2021
0.0214

(ВИДЕО) СНИМЕН Е ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ДУБРОВНИК: Само еден човек се шеташе на улица

Објавено во: Балкан 25 Февруари, 2021

Се стресе хрватскиот град Дубровник, а потресот го почувствувале и граѓаните на БиХ. Земјотрес со јачина од 4,1 степен е регистриран синоќа околу 23:07 часот.

Земјотресот го снимиле од телевизијата „Либертас“, а за време на земјотресот на Страдун, имало само еден човек кој го шетал кучето. Епицентарот на земјотресот бил во близина на Пољице Попово, 20 километри северозападно од Дубровник.  Земјотресот траел кратко и нема материјална штета. Во регионот, денеска имаше земјотреси во Грција. 


Можеби ќе ве интересира

ХРВАТСКИ ИМУНОЛОГ: Мерките од 2020 година веќе не се така ефикасни на коронавирусот како лани

ХРВАТСКИ ИМУНОЛОГ: Мерките од 2020 година веќе не се така ефикасни на коронавирусот како лани

Во Романија има само шест слободни кревети на интензивна нега, состојбата е критична

Во Романија има само шест слободни кревети на интензивна нега, состојбата е критична

Познат е составот на новиот бугарски парламент, Борисов се откажа од пратеничкото место

Познат е составот на новиот бугарски парламент, Борисов се откажа од пратеничкото место

Борисов верува дека Бугарија во мај ќе има колективен имунитет

Борисов верува дека Бугарија во мај ќе има колективен имунитет

РАЗБИЕНА СРПСКА КРИМИ БАНДА ВО ШПАНИЈА - уапсени четворица со марихуана од 600 илјади евра

РАЗБИЕНА СРПСКА КРИМИ БАНДА ВО ШПАНИЈА - уапсени четворица со марихуана од 600 илјади евра

ИЗВОДЛИВО Е ПРЕД ЛЕТОТО ВО СРБИЈА ДА ГИ СИМНАТ МАСКИТЕ - д-р Тиодоровиќ кажува колкумина за тоа треба да се вакцинираат во следните месец до два

ИЗВОДЛИВО Е ПРЕД ЛЕТОТО ВО СРБИЈА ДА ГИ СИМНАТ МАСКИТЕ - д-р Тиодоровиќ кажува колкумина за тоа треба да се вакцинираат во следните месец до два

И ако немате доволно антитела, од вакцината имате заштита - српска лекарка објаснува како е тоа можно

И ако немате доволно антитела, од вакцината имате заштита - српска лекарка објаснува како е тоа можно

СЕ ЧУВСТВУВА ДОБРО, АМА СИГУРНО ИМА КОВИД - Слави Трифонов денеска го добил позитивниот тест

СЕ ЧУВСТВУВА ДОБРО, АМА СИГУРНО ИМА КОВИД - Слави Трифонов денеска го добил позитивниот тест

Почина 32 годишната трудница заразена со корона и примена во болница полусвесна - била мајка на пет деца

Почина 32 годишната трудница заразена со корона и примена во болница полусвесна - била мајка на пет деца