24 Мај, 2019
0.0244

(ВИДЕО) Стив Балмер се исмева за телефон од 500 долари

Објавено во: Финансии 29 Ноември, 2018

Извршниот директор на Мајкрософт, Стив Балмер го исмева Стив Џобс за телефон. За него е скап телефон од 500 долари, иако денес има далеку поскапи уреди. Ова видео има над 13.000 прегледи, а коментарите се дека не треба да се потценува конкуренцијата. 

Видеото можете да го видите, овде

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Девојче на 12 години заработува милиони

(ВИДЕО) Девојче на 12 години заработува милиони

Од 1 јуни во Македонија повеќе нема плаќање со високи суми во кеш

Од 1 јуни во Македонија повеќе нема плаќање со високи суми во кеш

Ова се две струки кои се најбарани во Германија

Ова се две струки кои се најбарани во Германија

НА ЕГЗОТИЧНО МЕСТО БАРААТ КЕЛНЕРИ: Нудат плата од 1.000 евра и авионски билет

НА ЕГЗОТИЧНО МЕСТО БАРААТ КЕЛНЕРИ: Нудат плата од 1.000 евра и авионски билет

Криптовалутите летнаа до небо: Биткоинот надмина 7200 евра

Криптовалутите летнаа до небо: Биткоинот надмина 7200 евра