19 Ноември, 2018
0.3851
    ALK 8249.6    0%     CEVI 1000.65    0.06%     GRNT 824.44    -0.12%     KMB 5248.77    -0.75%     MERM 1999    -1.09%     MPT 48858.85    -1.15%     MTUR 5000    0%     NEME 1250    0%     OHB 6700    -0.74%     RMDEN14 96.4    0.1%     RMDEN17 96.6    0.1%     RZLE 21    31.25%     SBT 2151    -9.06%     STB 1287.47    0.1%     STBP 1255    0.08%     TETE 2430.04    -2.72%     UNI 2301    -1.16%     VITA 9200    0.12%

(ВИДЕО) Вака изгледа најлуксузниот хотел во светот, а не е во Дубаи

Објавено во: Свет 19 Август, 2018

Руското летувалиште  “Mriya Resort & Spa” кое се наоѓа во кримскиот град Јалта освои престижна награда на меѓународен конкурс. Во продолжение ќе откриете зошто е оценет за најлуксузен комплекс во светот.

Хотелскиот комплекс “Mriya Resort & Spa” со 422 соби и вила која се протега на површина од 270 000 квадратни метри е отворен во 2014-та.


Се наоѓа на јужниот брег на Крим, во градот Јалта, а е дизајниран од британскиот архитект Норман Фостер, во чија биографија се наоѓаат решенијата за Милениумскиот мост во Лондон.


Рускиот хотел најмногу воодушевува со својот изглед, а заедно со одличната услуга се вбројува меѓу најпрестижните комплекси.


Организацијата “World Travel Awards 2016” му ја додели првата награда во конкуренција за најдобро луксузно одморалиште.


Можеби ќе ве интересира

Саудискиот крал го пофали синот, но го скокна убиството на Кашоги

Саудискиот крал го пофали синот, но го скокна убиството на Кашоги

(ВИДЕО) ВИСОКИ БРАНОВИ ДО 10 МЕТРИ: Стигнаа до трети кат на хотел

(ВИДЕО) ВИСОКИ БРАНОВИ ДО 10 МЕТРИ: Стигнаа до трети кат на хотел

(ВИДЕО) СЕ АКТИВИРА ЗА ДЕЛ ОД СЕКУНДА: Велосипедисти ова воздушно перниче е спас за вас при сообраќајка

(ВИДЕО) СЕ АКТИВИРА ЗА ДЕЛ ОД СЕКУНДА: Велосипедисти ова воздушно перниче е спас за вас при сообраќајка

(ВИДЕО) МЕГАГРАДОВИ ВО 2100 ГОДИНА: Многу поголеми и поразлични од денешните

(ВИДЕО) МЕГАГРАДОВИ ВО 2100 ГОДИНА: Многу поголеми и поразлични од денешните

Европските земји му на нудат Лондон „амбициозен“ иден однос

Европските земји му на нудат Лондон „амбициозен“ иден однос

САД засега не го сметаат принцот Мохамед бин Салман за виновен за убиството на Кашохи

САД засега не го сметаат принцот Мохамед бин Салман за виновен за убиството на Кашохи

Зошто во оваа земја луѓето масовно одат во пензија пред 40 година?

Зошто во оваа земја луѓето масовно одат во пензија пред 40 година?

(ВИДЕО) Јункер се појави на прес-конференција со еден црн, и еден кафеав чевел

(ВИДЕО) Јункер се појави на прес-конференција со еден црн, и еден кафеав чевел

(ВИДЕО) ЖЕНА ЗАГИНА НА ПРОТЕСТ: Демонстрантите извикуваа „Макрон е диктатор“

(ВИДЕО) ЖЕНА ЗАГИНА НА ПРОТЕСТ: Демонстрантите извикуваа „Макрон е диктатор“