25 Септември, 2018
0.3145
    ADIN 560    0%     ALK 8011.26    0.13%     BESK 10100    0%     CEVI 1000    0%     FERS 61100    0%     GRNT 820    0%     KMB 5178.93    0.08%     MERM 2200    10%     MPOL 320    1.91%     MPT 47284    0.58%     MTUR 4800    0%     OHB 6665.78    1%     OKTA 4307.96    0.28%     RMDEN13 95.12    -1.94%     RMDEN17 96.2    0.1%     STB 1115    0%     STIL 128.55    0.05%     TTK 1140    0.44%     UNI 2300    -0.32%     VITA 9189    4.81%

(ВИДЕО) Вака изгледа најлуксузниот хотел во светот, а не е во Дубаи

Објавено во: Свет 19 Август, 2018

Руското летувалиште  “Mriya Resort & Spa” кое се наоѓа во кримскиот град Јалта освои престижна награда на меѓународен конкурс. Во продолжение ќе откриете зошто е оценет за најлуксузен комплекс во светот.

Хотелскиот комплекс “Mriya Resort & Spa” со 422 соби и вила која се протега на површина од 270 000 квадратни метри е отворен во 2014-та.


Се наоѓа на јужниот брег на Крим, во градот Јалта, а е дизајниран од британскиот архитект Норман Фостер, во чија биографија се наоѓаат решенијата за Милениумскиот мост во Лондон.


Рускиот хотел најмногу воодушевува со својот изглед, а заедно со одличната услуга се вбројува меѓу најпрестижните комплекси.


Организацијата “World Travel Awards 2016” му ја додели првата награда во конкуренција за најдобро луксузно одморалиште.


Можеби ќе ве интересира

ЦИА моли за агенти што владеат кинески, но бара и што знаат други јазици

ЦИА моли за агенти што владеат кинески, но бара и што знаат други јазици

Силно невреме „коси“ во две европски држави

Силно невреме „коси“ во две европски држави

Швајцарската компанија ангажираше тим за спасување на Словенецот, Хрватот и Босанецот

Швајцарската компанија ангажираше тим за спасување на Словенецот, Хрватот и Босанецот

Кинеската дадилка-ѓавол погубена, Кинезите се прерадуваа

Кинеската дадилка-ѓавол погубена, Кинезите се прерадуваа

УСЛОВ ЗА ВЛЕЗ: Во оваа европска земја по ден ќе ви бараат 120 евра

УСЛОВ ЗА ВЛЕЗ: Во оваа европска земја по ден ќе ви бараат 120 евра

Швајцарците си излегоа на референдумите - еден прифатија, два отфрлија

Швајцарците си излегоа на референдумите - еден прифатија, два отфрлија

Кинеската армија со писмо до САД

Кинеската армија со писмо до САД

ЗА ПОСЛЕДЕН ПАТ: Koга ќе ги поместиме стрелките на часовникот?

ЗА ПОСЛЕДЕН ПАТ: Koга ќе ги поместиме стрелките на часовникот?

Официјално: Огромна бројка загинати од ураганот Флоренс во САД

Официјално: Огромна бројка загинати од ураганот Флоренс во САД