14 Ноември, 2019
0.0166

(ВИДЕО) ЗАПАЛЕНИ ДВЕ ПОЛИЦАЈКИ НА ПРОТЕСТИ: Oва видео го обиколи светот

Објавено во: Свет 06 Ноември, 2019

Снимка од запалени полицајки на насилните протести во Чиле го обиколи светот. 

Две полициски службенички се повредени во повеќедневните протести и судири во Чиле. Повредените полицајки се на возраст од 20 и 25 години и двете се припаднички на специјалната полиција во градот Сантјаго. Нив во болница ги посети министерот за внатрешни работи Гонзало Блумел, кој го осуди нападот.

Инцидентот се случил во близина на метро-станицата Баквиедано, а полицијата со демонстрантите се пресметувала со солзавец и водени топови.

Веќе две недели има судири на демонстрантите (кои на улиците излегоа поради зголемувањето на цената на јавниот превоз) со полицијата, а досега се повредени повеќе од 800 полицајци и околу 1.600 демонстранти. Имаше и над 15 смртни случаи, при што луѓето изгореа во запалени маркети или беа застрелани. 

СОДРЖИНАТА НА СНИМКАТА МОЖЕ ДА БИДЕ ВОЗНЕМИРУВАЧКА:


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Руски студент уби колега, рани тројца, и се самоуби

(ВИДЕО) Руски студент уби колега, рани тројца, и се самоуби

(ФОТО) ЛУЃЕТО ГИ НАПУШТИЈА ДОМОВИТЕ: По земјотресот, можно е да има цунами

(ФОТО) ЛУЃЕТО ГИ НАПУШТИЈА ДОМОВИТЕ: По земјотресот, можно е да има цунами

ГО ИМААТ ОНА ШТО НИЕ ГО НЕМАМЕ: Ова се градовите со најчист воздух

ГО ИМААТ ОНА ШТО НИЕ ГО НЕМАМЕ: Ова се градовите со најчист воздух

(ВИДЕО) Eве како поминаа оние кои купија куќи за едно евро во Италија

(ВИДЕО) Eве како поминаа оние кои купија куќи за едно евро во Италија

(ВИДЕО) КРВАВ ДЕН ВО ИРАК: На насилните демонстрации има жртви

(ВИДЕО) КРВАВ ДЕН ВО ИРАК: На насилните демонстрации има жртви

(ВИДЕО) ВЕНЕЦИЈА НА КОЛЕНА: Стравични снимки од воздух по поплавите во градот

(ВИДЕО) ВЕНЕЦИЈА НА КОЛЕНА: Стравични снимки од воздух по поплавите во градот

Честичките од загаден воздух го оштетуваат мозокот?

Честичките од загаден воздух го оштетуваат мозокот?

(ФОТО) ИЗРАЕЛ СЕ ЗАКАНИ НА ИСЛАМСКИ ЏИХАД: Или ќе запрат или ќе трпат удари

(ФОТО) ИЗРАЕЛ СЕ ЗАКАНИ НА ИСЛАМСКИ ЏИХАД: Или ќе запрат или ќе трпат удари

(ВИДЕО+ФОТО) АВСТРИЈА Е БЛОКИРАНА: Снегот остави илјадници семејства без струја

(ВИДЕО+ФОТО) АВСТРИЈА Е БЛОКИРАНА: Снегот остави илјадници семејства без струја