25 Јануари, 2020
0.0159

(ВИДЕО+ФОТО) Драма во Москва: Авион се запалил па принудно слетал, има повредени

Објавено во: Свет 15 Август, 2019

Авионите на „Урал ерлајнс“ Ербас А321 принудн слетал на аеродромот во московско предградие откако неговиот мотор се запалил.

Службите за итни случаи соопштија дека сите патници биле евакуирани.


По полетувањето во моторот на авионот, птица влегла и се запалила. Авионот се спуштил од пистата во полето и паднал на трупот. Пожарот бил изгаснат.

Во авионот имало 234 лица, од кои седуммина членови на екипажот. Сите патници се евакуирани.

Повредени се десет лица, меѓу кои и три деца, соопшти регионалното одделение на руското Министерство за вонредни ситуации.


Во моментов, патниците се наоѓаат во пченка, веднаш до пистата. Два хеликоптери и седум амбулантни возила пристигнале на местото на настанот.

Подоцна, надлежните објавија дека при полетување, авионот наишол на стадо галеби и слетал поради пожар во нива со пченка, на километар од пистата, а екипите ги евакуираа патниците преку итни излегувања. После тешко слетување, четири лица се хоспитализирани.

Авионот требаше да лета од Москва до Симферопол.


Можеби ќе ве интересира

Ископале тунел и успеале да го извлечат 2,5 годишното девојче од урнатините

Ископале тунел и успеале да го извлечат 2,5 годишното девојче од урнатините

Доживеал ли принцот Хари нервен слом па завршил кај психијатар - Меган е причинта

Доживеал ли принцот Хари нервен слом па завршил кај психијатар - Меган е причинта

Кога моќниот Путин ќе се наведне и ќе му ја намести капата на војникот

Кога моќниот Путин ќе се наведне и ќе му ја намести капата на војникот

ЗАРОБЕНИ СЕ ВО УРНАТИНИТЕ - спасувачите трагаат по 30 лица

ЗАРОБЕНИ СЕ ВО УРНАТИНИТЕ - спасувачите трагаат по 30 лица

Научник уште пред три месеци предвиде дека ќе се појави нов вирис - неговото сценарио е опасно

Научник уште пред три месеци предвиде дека ќе се појави нов вирис - неговото сценарио е опасно

ЕВЕ ШТО ЈА СНАЈДЕ ТУРЦИЈА: Стравични видеа и фотографии од земјотресот

ЕВЕ ШТО ЈА СНАЈДЕ ТУРЦИЈА: Стравични видеа и фотографии од земјотресот

ШОКИРАЧКО ВИДЕО - жена во Сибир паѓа од 9 кат, си станува и си оди

ШОКИРАЧКО ВИДЕО - жена во Сибир паѓа од 9 кат, си станува и си оди

(ВИДЕО+ФОТО) ДРАМА И ОЧАЈ ВО ТУРЦИЈА - најмалку 18 луѓе загинаа во разорниот земјотрес

(ВИДЕО+ФОТО) ДРАМА И ОЧАЈ ВО ТУРЦИЈА - најмалку 18 луѓе загинаа во разорниот земјотрес

Напаѓачот од Германија го убил своето семејство

Напаѓачот од Германија го убил своето семејство