15 Септември, 2019
0.0167

(ВИДЕО+ФОТО) Драма во Москва: Авион се запалил па принудно слетал, има повредени

Објавено во: Свет 15 Август, 2019

Авионите на „Урал ерлајнс“ Ербас А321 принудн слетал на аеродромот во московско предградие откако неговиот мотор се запалил.

Службите за итни случаи соопштија дека сите патници биле евакуирани.


По полетувањето во моторот на авионот, птица влегла и се запалила. Авионот се спуштил од пистата во полето и паднал на трупот. Пожарот бил изгаснат.

Во авионот имало 234 лица, од кои седуммина членови на екипажот. Сите патници се евакуирани.

Повредени се десет лица, меѓу кои и три деца, соопшти регионалното одделение на руското Министерство за вонредни ситуации.


Во моментов, патниците се наоѓаат во пченка, веднаш до пистата. Два хеликоптери и седум амбулантни возила пристигнале на местото на настанот.

Подоцна, надлежните објавија дека при полетување, авионот наишол на стадо галеби и слетал поради пожар во нива со пченка, на километар од пистата, а екипите ги евакуираа патниците преку итни излегувања. После тешко слетување, четири лица се хоспитализирани.

Авионот требаше да лета од Москва до Симферопол.


Можеби ќе ве интересира

МОНСТРУОЗНО: 44 тела пронајдени распарчани во бунар во Мексико

МОНСТРУОЗНО: 44 тела пронајдени распарчани во бунар во Мексико

(ВИДЕО) НАПАДНАТИ СУДИСКИ НАФТЕНИ ПОСТРОЕНИЈА: Со дронови гаѓани целите, беснеат пожари

(ВИДЕО) НАПАДНАТИ СУДИСКИ НАФТЕНИ ПОСТРОЕНИЈА: Со дронови гаѓани целите, беснеат пожари

Сноуден: Најмоќната влада во светот само сакаше да си заминам

Сноуден: Најмоќната влада во светот само сакаше да си заминам

Научниците пронашле изгубен континент кој се „подвлекол“ под Балканот

Научниците пронашле изгубен континент кој се „подвлекол“ под Балканот

(ФОТО) Украла 5.000 деца, 500 убила: Приказната за најсуровата жена на светот

(ФОТО) Украла 5.000 деца, 500 убила: Приказната за најсуровата жена на светот

ИЗБЕГНАТА ТРАГЕДИЈА ПОРАДИ ЕДНО КАФЕ: Еве како пилотот ќе убиеше 365 патници

ИЗБЕГНАТА ТРАГЕДИЈА ПОРАДИ ЕДНО КАФЕ: Еве како пилотот ќе убиеше 365 патници

Регион во Италија плаќа за да донесе нови жители

Регион во Италија плаќа за да донесе нови жители

Се формира џихадистички град со кој управуваат жени

Се формира џихадистички град со кој управуваат жени

Милош Земан има две причини да го повлече признавањето на Косово

Милош Земан има две причини да го повлече признавањето на Косово