25 Април, 2019
0.0220

Возачи од денес плаќате поскап бензин и дизел-а ова се цените

Објавено во: Економија 16 Април, 2019

Новите цени на нафтените деривати бележат скок.

Ова стана јасно од одлуката која ја донесе регулаторното тело а според кое во следните две недели возачите ќе полнат резервоари по цени поскапи од претходните две недели.

Тоа значи дека оние кои „возат на бензин“  Еуросупер 95 ќе точат за 71,5 денари за литар а Еуросупер 98 ќе го плаќаат 73 денари за литар.

Дизелашите пак ќе ги полнат возилата со овој дериват кој од полноќ почна да се продава по цена од 62,5 денари.

Поскапе и Екстра лесното масло за домаќинство кое ќе чини 51 денар по литар а мазутот ќе чини 34,45 денари.

Можеби ќе ве интересира

Пука ли „Росњефт“ во празно: Пари легнуваат на контото на рускиот нафташ

Пука ли „Росњефт“ во празно: Пари легнуваат на контото на рускиот нафташ

Дали ќе поскапи цената на свинското пред претстојните празници?

Дали ќе поскапи цената на свинското пред претстојните празници?

Царинска политика по мерка на бизнисот

Царинска политика по мерка на бизнисот

Eве каде може да ги проверите годишните даночни пријави

Eве каде може да ги проверите годишните даночни пријави

Како им одеше бизнисот лани на компаниите за осигурување „Сава“ и „Еуроинс осигурување“ ?

Како им одеше бизнисот лани на компаниите за осигурување „Сава“ и „Еуроинс осигурување“ ?

Колку Мермерен комбинат ги плаќа менаџерите кои направија 22 милиони евра профит?

Колку Мермерен комбинат ги плаќа менаџерите кои направија 22 милиони евра профит?

Павле Гацов ги пофали новите даночни пријави

Павле Гацов ги пофали новите даночни пријави

НЕ ДАВААТ НИ ДОЛАР: Големи компании избегнале плаќање данок

НЕ ДАВААТ НИ ДОЛАР: Големи компании избегнале плаќање данок

Држ - не дај со новата методологија за цената на бензините: Зошто државата чекаше фотофиниш?

Држ - не дај со новата методологија за цената на бензините: Зошто државата чекаше фотофиниш?