06 Март, 2021
0.0256

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Во Албанија работник со лопата удри свештеник по главата

Објавено во: Балкан 18 Јануари, 2021

Во Албанија, работник со лопата удри свештеник по глава. Од ударот свештеникот паднал во несвест. 

Свештеникот Кочо Капедани на возраст од 80 години од Лежа, Албанија, поднесе кривична пријава против работник од градежна фирма и против полицијата откако работникот физички ги нападна. Во виралното видео кое  неколку дена се споделува на социјалните мрежи се гледа како по кавгата, работникот со лопата го удира свештеникот по главата. Свештеникот има сериозни  повреди на десното око. Тој ја обвинува полицијата затоа што наместо да го казни насилникот, барала да му прости на напаѓачот. 


Можеби ќе ве интересира

КАКО СЕ ПРОДАВА СТАРТАП ЗА 35 МИЛИОНИ ЕВРА - тројца млади Хрвати го имаат одговорот

КАКО СЕ ПРОДАВА СТАРТАП ЗА 35 МИЛИОНИ ЕВРА - тројца млади Хрвати го имаат одговорот

НАДВОР ОД ПРОТОКОЛ: Вучиќ синоќа отиде сам да пречека уште 500.000 кинески вакцини

НАДВОР ОД ПРОТОКОЛ: Вучиќ синоќа отиде сам да пречека уште 500.000 кинески вакцини

Три грчки региони се во вонредна состојба поради земјотресите

Три грчки региони се во вонредна состојба поради земјотресите

Утре напладне почнува карантинот во Србија и ќе трае до понеделник

Утре напладне почнува карантинот во Србија и ќе трае до понеделник

(ВИДЕО) Захариева повика да се погледне филмот „Историја од двете страни“

(ВИДЕО) Захариева повика да се погледне филмот „Историја од двете страни“

ПОСЛЕДНА ОПОМЕНА ПРЕД ЦЕЛОСНО ЗАТВОРАЊЕ: Војската е распоредена на улиците во Црна Гора

ПОСЛЕДНА ОПОМЕНА ПРЕД ЦЕЛОСНО ЗАТВОРАЊЕ: Војската е распоредена на улиците во Црна Гора

СКАНДАЛ: Очајни жени тужат салон за убавина - сакале да ги пополнат брчките, излегле со страшни изгореници

СКАНДАЛ: Очајни жени тужат салон за убавина - сакале да ги пополнат брчките, излегле со страшни изгореници

Српски аналитичар рече дека Каракачанов е Грк, а го спомена и македонското прашање

Српски аналитичар рече дека Каракачанов е Грк, а го спомена и македонското прашање

Поради коронавирусот Ниш е на раб на катастрофа

Поради коронавирусот Ниш е на раб на катастрофа