14 Ноември, 2019
0.0319

ВРНЕЖЛИВ ВИКЕНД: Каде ќе биде најинтензивен дождот

Објавено во: Македонија 09 Ноември, 2019

За овој викенд синоптичарите најавуваат врнежлив викенд. Променливо и облачно време е пред нас а западот очекува намногу врнежи кои ќе се шират насекаде посебно ноќеска.

Скопската и струмичката котлина се разбудија со магла а температурите денеска ќе достигнат максимални 23 степени.

Облачно ќе биде и во Скопје а врнежите ќе се позачестени од ноќта со температури до 19 степени.

Стабилизација се најавува во понеделик, но од вторник нов бран врнежи.


Можеби ќе ве интересира

ФОКУС НА ДЕНОТ: Пратениците изгласаа повисок минималец, Мицотакис ветил дека ќе помогне за евроинтеграциите

ФОКУС НА ДЕНОТ: Пратениците изгласаа повисок минималец, Мицотакис ветил дека ќе помогне за евроинтеграциите

Мицотакис ќе помогне за да добиеме датум за преговори

Мицотакис ќе помогне за да добиеме датум за преговори

ЈOВЕСКИ ЗА БОКИ 13: Здравјето не е основ за укинување на притворот

ЈOВЕСКИ ЗА БОКИ 13: Здравјето не е основ за укинување на притворот

(ВИДЕО) ПОРАДИ ИСИС ЗАМИНАЛА ВО СИРИЈА: Бара помош од македонските власти за да се врати

(ВИДЕО) ПОРАДИ ИСИС ЗАМИНАЛА ВО СИРИЈА: Бара помош од македонските власти за да се врати

Не успеа иницијативата на Јанкулоска за разрешување на Кацарска

Не успеа иницијативата на Јанкулоска за разрешување на Кацарска

Децата со дијабет се боцкаат и 10 пати дневно: Филипче уверува дека ќе се обезбедат апарати

Децата со дијабет се боцкаат и 10 пати дневно: Филипче уверува дека ќе се обезбедат апарати

В петок протест против судии

В петок протест против судии

Заев: Ние сме земја која нема да воведе санкции против Русија

Заев: Ние сме земја која нема да воведе санкции против Русија

УТРИНСКИ ФОКУС: Заев во Солун, буџетот скроен

УТРИНСКИ ФОКУС: Заев во Солун, буџетот скроен