20 Март, 2023
0.0214

ВУЧИЌ НАПРАВИ ТОРТА –„ОВА Е ПРИМЕР КАКО НЕ ТРЕБА ДА СЕ УКРАСУВА“: Српскиот претседател се пошегува

Објавено во: Балкан 17 Март, 2023

Добивај вести на Viber

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, во рамките на посетата на Срем го посети производствениот капацитет на компанијата „Stamevski – Moj slatkiš“. На својот профил на Инстаграм објави како тој самиот прави торта, но се пошегува на негова сметка дека декорацијата не му е баш најдобра.

-Мирисот на домашни колачи и топол леб, направен од рацете на старите пекари, секогаш ве враќа во некои добри, безгрижни и убави времиња.

Им благодарам на прекрасните и вредни домаќини кои ми покажаа како се прават овие врвни слатки, на кои не можев да одолеам.

А тортата што се обидов да ја декорирам сигурно ќе остане како пример како тоа не треба да се прави! 

View this post on Instagram

A post shared by Aleksandar Vučić (@buducnostsrbijeav)


Можеби ќе ве интересира

Курти: За членството во Советот на Европа, Косово веќе го има потребниот број гласови

Курти: За членството во Советот на Европа, Косово веќе го има потребниот број гласови

Кој е херојот кој го спаси детето во Црна Гора?

Кој е херојот кој го спаси детето во Црна Гора?

СЕ СТРЕСЕ РОМАНИЈА: Земјотресот го почувствуваа и во Србија

СЕ СТРЕСЕ РОМАНИЈА: Земјотресот го почувствуваа и во Србија

Туристи од Ќустендил откажале патување во Македонија стравувајќи од каменување на автобусите

Туристи од Ќустендил откажале патување во Македонија стравувајќи од каменување на автобусите

ТРАГЕДИЈА ВО ЦРНА ГОРА: Баба со внукот скокнала во реката Морача

ТРАГЕДИЈА ВО ЦРНА ГОРА: Баба со внукот скокнала во реката Морача

ЗОШТО ИСЧЕЗНАА ТРОЈЦА МАЖИ ВО ДУНАВ? Еве што тргнало наопаку!

ЗОШТО ИСЧЕЗНАА ТРОЈЦА МАЖИ ВО ДУНАВ? Еве што тргнало наопаку!

ЕКСПЕРТИ ЗА СОСТАНОКОТ ВО ОХРИД: Еу покажа дека нема легитимитет!

ЕКСПЕРТИ ЗА СОСТАНОКОТ ВО ОХРИД: Еу покажа дека нема легитимитет!

ТРАГЕДИЈА КАЈ ВРАЊЕ: Во сообраќајна несреќа загина 25 годишен Македонец, има и повредени

ТРАГЕДИЈА КАЈ ВРАЊЕ: Во сообраќајна несреќа загина 25 годишен Македонец, има и повредени

ЃУКАНОВИЌ И МИЛАТОВИЌ ОДАТ ВО ВТОРИОТ КРУГ: Обработени 95 осто од гласовите за избор на претседател на Црна Гора

ЃУКАНОВИЌ И МИЛАТОВИЌ ОДАТ ВО ВТОРИОТ КРУГ: Обработени 95 осто од гласовите за избор на претседател на Црна Гора