21 Ноември, 2018
0.3793
    ALK 8101    -0.01%     BESK 9200    0%     CEVI 1001    0.1%     FERS 70000    0%     KMB 5101    -1.29%

Заев до неодлучните за референдумот: Нема резервна варијанта, се друго не е вредно за размислување

Објавено во: Македонија 16 Септември, 2018

„Сите високи гости кои беа овде во изминатите денови, на многу внимателен јазик кажаа дека се тука за нас, некои ни кажаа дека клучот од портите на НАТО и ЕУ се кај нас.

Видовме за 27 години сѐ, и подеми и падови, и среќа и несреќа, но сите видовме дека не чекориме со темпо кое го посакуваме. 

Сите знаеме дека токму ние ја носиме одлуката за иднината на нашата земја, и дека нашето место е во европскиот свет.

До сите неодлучени граѓани праќам порака: 

Немојте да мислите дека има резервна варијанта. Не. Јас направив се што можев. Ветивме референдум ете го референдумот. Само преку одлука на граѓаните ќе имаме обезбедена иднина, алтернатива нема, се друго е бездна, кањон, се друго не е вредно за размислување.

За сериозни одлуки се презема акција, не се седи дома и не се бараат изговори оти се работи за иднината .

Ќе ја биде само ако излеземе сите , сплотени, единствени, за единствена Европска Македонија.-посочи премиерот Заев обраќајки се пред насобраните граѓани.

Можеби ќе ве интересира

Предлог-законот на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија бил премногу површен и без аргументи

Предлог-законот на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија бил премногу површен и без аргументи

За прв пат Мијалков на судење како притвореник

За прв пат Мијалков на судење како притвореник

Симоне Филипини: Обвинетите да се соочат со одговорноста

Симоне Филипини: Обвинетите да се соочат со одговорноста

ДОСИЕ МИЈАЛКОВ: Како „недопирливиот“ заврши во Шутка

ДОСИЕ МИЈАЛКОВ: Како „недопирливиот“ заврши во Шутка

УНГАРИЈА МУ ДАДЕ ЗАСОЛНИШТЕ: Ќе успее ли Македонија да го врати Груевски назад?

УНГАРИЈА МУ ДАДЕ ЗАСОЛНИШТЕ: Ќе успее ли Македонија да го врати Груевски назад?

Секирарски: Дишејќи го загадениот воздух ни следуваат по седум цигари дневно

Секирарски: Дишејќи го загадениот воздух ни следуваат по седум цигари дневно

Твит за Сашо Мијалков - дали другата адреса е Шутка?

Твит за Сашо Мијалков - дали другата адреса е Шутка?

Oдреден притвор за Мијалков

Oдреден притвор за Мијалков

Мијалков уапсен

Мијалков уапсен