24 Мај, 2019
0.0218

ЗАГИНАЛЕ НА ЛИЦЕ МЕСТО: Сообраќајка однесе во смрт двајца Кочанчани

Објавено во: Македонија 08 Декември, 2018

Две лица од Кочани го загубија животот излетувајќи со возилото од коловозот.

Несреќата се случила на автопатото Скопје-Велес во атарот на село Сопот а загинале возачот и сопатникот на лице место.

Според полицискиот билтен возилото „рено меган“ го управувал 35 годишниот Г.Б.од Кочани а сопатник му бил Д.М. (36) исто така од Кочани.

Причините за несреќата допрва ќе се испитуваат а телата на загинатите се предадени на обдукција.

Можеби ќе ве интересира

Експлодира боца во „убавица“ во Карпош 4, сопственикот на станот на тереса на 16 кат чекал помош од пожарникарите

Експлодира боца во „убавица“ во Карпош 4, сопственикот на станот на тереса на 16 кат чекал помош од пожарникарите

Талат Џафери: Светите браќа оставија капитално дело

Талат Џафери: Светите браќа оставија капитално дело

(ФОТО) Возило се запали на бензинска станица на „Макпетрол“

(ФОТО) Возило се запали на бензинска станица на „Макпетрол“

Стево Пендаровски го отстапи претседателското столче

Стево Пендаровски го отстапи претседателското столче

Конгресот го изгласа новиот амбасадор на САД во Скопје

Конгресот го изгласа новиот амбасадор на САД во Скопје

Кои биле и како дејствувале светите браќа Кирил и Методиј

Кои биле и како дејствувале светите браќа Кирил и Методиј

Празничниот продолжен викенд ни носи ваква временска прогноза

Празничниот продолжен викенд ни носи ваква временска прогноза

На кој начин инфраструктурно ќе се поврзат Македонија и Црна Гора?

На кој начин инфраструктурно ќе се поврзат Македонија и Црна Гора?

Продолжува ширењето на морбили во земјава: Регистрирани нови случаи

Продолжува ширењето на морбили во земјава: Регистрирани нови случаи