15 Август, 2020
0.0231

ЖЕШКО ВО СУД: Камчев и Боки13 со различни тврдења-каде е торбата „Луј Витон“

Објавено во: Македонија 06 Декември, 2019

Сочни детали слуша јавноста од денешното одвивање на случајот „Рекет“ во судница.

Како сведок на обвинителството во случајот се јавува бизнисменот Орце Камчев кој открива детали и за торбата во која му ги дал парите на шоуменот Бојан Јовановски кој па тврди дека „луј витонот“ му е вратен.

-Му ги спакував парите во „Луј Витон“ оти тој многу го љуби тој бренд, не личи да биде во „Адидас“. Па уште ми замери и за тоа дека парите биле по 50 евра, а тоа беше намерно така за да му ја наполнам торбата“, истакна бизнисменот Камчев додавајќи дека парите ги пакувала неговата сметководителка .

Од друга страна Боки 13 тврди дека Кичеец на Камчев му ја вратил торбата „Луј Витон“, на што Камчев возврати дека чантата никогаш не му била вратена.

„На 21, 22 февруари, во 21 часот и 17 минути Зоарн Милевски му ја врати торбата.Тоа може да се докаже од камерите во вашата куќа“, рече Јовановски, по што остана нејасно дали торбата била вратена полна или празна.


Фото: принтскрин а1он

Можеби ќе ве интересира

Загрижувачки резултати од тестирањето: Нов кластер во психијатриската болница во Демир Хисар

Загрижувачки резултати од тестирањето: Нов кластер во психијатриската болница во Демир Хисар

Композиторката Дарија Андовска: Како студент само Трифун Костовски ми помогна да отпатувам во Баку

Композиторката Дарија Андовска: Како студент само Трифун Костовски ми помогна да отпатувам во Баку

ТВ21: Бизнисмен организирал средба на Заев и Ахмети, но еден од нив не дошол

ТВ21: Бизнисмен организирал средба на Заев и Ахмети, но еден од нив не дошол

Радмила Шекеринска на одмор додека траат преговорите со ДУИ

Радмила Шекеринска на одмор додека траат преговорите со ДУИ

Денеска повеќе позитивни отколку оздравени, четири смртни случаи од корона

Денеска повеќе позитивни отколку оздравени, четири смртни случаи од корона

ДУИ не може да преболи шти не дојде никој на средбата на Ахмети: Да не висите во ходниците на македонските партии

ДУИ не може да преболи шти не дојде никој на средбата на Ахмети: Да не висите во ходниците на македонските партии

Филипче: Од 1 Септември се враќа „Мој термин“ и хируршките интервенции во ГОБ „8 Септември“

Филипче: Од 1 Септември се враќа „Мој термин“ и хируршките интервенции во ГОБ „8 Септември“

Закажување за ПСР-тестови по редовни цени не може да се закаже ниту следната недела

Закажување за ПСР-тестови по редовни цени не може да се закаже ниту следната недела

Украле пченица од 50.000 евра во ЗК Пелагонија

Украле пченица од 50.000 евра во ЗК Пелагонија