21 Февруари, 2018
0.3912
    ALK 7801.99    -1.64%     BESK 10275    -3%     GRNT 810    -0.06%     KMB 3389.73    -0.22%     MERM 800    -20%     MPT 29500.63    0%     OKTA 3620    0.56%     RMDEN16 94.9    0.11%     RZUS 139    3.73%     SBT 2041    -2.86%     STB 940.85    0.03%     STIL 139.03    -4.1%     TETE 2286.67    2.27%     TKVS 3110    2.98%     TNB 13581.59    -0.42%     TPLF 1649.9    1.35%     TTK 947    -2.97%     UNI 2050    0%

Економија

Намалувањето на роамингот со Бугарија стартува на пролет

Намалувањето на роамингот со Бугарија стартува на пролет

18 Февруари, 2018

ИМА ЛИ ШАНСИ: Биткоин и етереум против доларот и еврото?

ИМА ЛИ ШАНСИ: Биткоин и етереум против доларот и еврото?

18 Февруари, 2018

Што им предложи Румен Радев на македонските бизнисмени?

Што им предложи Румен Радев на македонските бизнисмени?

18 Февруари, 2018

РУСИТЕ ОД МИНХЕН КАЖАА: Европскиот бизнис изгуби 100 милијарди долари

РУСИТЕ ОД МИНХЕН КАЖАА: Европскиот бизнис изгуби 100 милијарди долари

17 Февруари, 2018

Загуба од 2,75 милијарди долари за „Кока-кола“

Загуба од 2,75 милијарди долари за „Кока-кола“

17 Февруари, 2018

Во новото ултра скапо седиште на Apple вработените се „маваат“ од стакло

Во новото ултра скапо седиште на Apple вработените се „маваат“ од стакло

17 Февруари, 2018

Биткоинот повторно расте, но овој пат без еуфории

Биткоинот повторно расте, но овој пат без еуфории

17 Февруари, 2018

Биткоинот има нова вредност - се врати ли на психолошката граница?

Биткоинот има нова вредност - се врати ли на психолошката граница?

16 Февруари, 2018

500 ИЛЈАДИ ЕВРА ОД ЕБОР – Техничка соработка помеѓу Владата И ЕБОР за развој на обновливи извори на енергија

500 ИЛЈАДИ ЕВРА ОД ЕБОР – Техничка соработка помеѓу Владата И ЕБОР за развој на обновливи извори на енергија

16 Февруари, 2018

ММФ: Населението старее, возраста за пензионирање да биде во согласност со земјите од ЕУ

ММФ: Населението старее, возраста за пензионирање да биде во согласност со земјите од ЕУ

16 Февруари, 2018

ОСТАВКА: Кирил Јовановски се повлекува од Одборот на директори на Македонска берза АД Скопје

ОСТАВКА: Кирил Јовановски се повлекува од Одборот на директори на Македонска берза АД Скопје

16 Февруари, 2018

Европската банка за обнова и развој со нова стратегија за значајна поддршка на Република Македонија

Европската банка за обнова и развој со нова стратегија за значајна поддршка на Република Македонија

16 Февруари, 2018

Колку чинат состојките на државната манџа?

Колку чинат состојките на државната манџа?

16 Февруари, 2018

ИНИЦИЈАТИВА ЗА РЕФОРМА: На фирмите да им останат повеќе свежи пари

ИНИЦИЈАТИВА ЗА РЕФОРМА: На фирмите да им останат повеќе свежи пари

16 Февруари, 2018

Зголемени трошоци на живот, а ниски плати

Зголемени трошоци на живот, а ниски плати

15 Февруари, 2018

Нови 1.570 вработувања во ТИРЗ, се очекуваат и нови инвестиции

Нови 1.570 вработувања во ТИРЗ, се очекуваат и нови инвестиции

15 Февруари, 2018

Апликацијата QPick тргна да го освои светскиот шопинг од Македонија

Апликацијата QPick тргна да го освои светскиот шопинг од Македонија

15 Февруари, 2018

ШТО ПОВЕЌЕ ДОЛЖАТ, ТОЛКУ ПОВЕЌЕ СЕ РАНЛИВИ: Колку се заглавени компаниите?

ШТО ПОВЕЌЕ ДОЛЖАТ, ТОЛКУ ПОВЕЌЕ СЕ РАНЛИВИ: Колку се заглавени компаниите?

15 Февруари, 2018