17 Јануари, 2017
0.3499
    ALK 5400    0%     BESK 10899.54    1.82%     CEVI 800    6.67%     FERS 43000    2.38%     GRNT 609.56    0.01%     KMB 3000.49    0.44%     MPT 28694.5    1.35%     OKTA 2400    0%     PPIV 34900    1.2%     REPL 43000    0%     RMDEN15 94    0%     RZUS 98.88    5.19%     SBT 1300    0%     STB 876.6    1.91%     STIL 88.94    3.42%     TEL 256    -1.54%     TPLF 1050    -2.92%     TRPS 1500    0%     TTK 721    3%     UNI 1040    0%     VITA 8960    -0.44%     ZPKO 2500    0%

Свет

СКИЈАЧИТЕ РАЗОЧАРАНИ: Алпите се соочуваат со голи падини четврта година по ред

СКИЈАЧИТЕ РАЗОЧАРАНИ: Алпите се соочуваат со голи падини четврта година по ред

10 Јануари, 2017

(ВИДЕО+ФОТО) Го сметале за луд, но не за џабе ја потрошил заштедата за плац

(ВИДЕО+ФОТО) Го сметале за луд, но не за џабе ја потрошил заштедата за плац

10 Јануари, 2017

(ВИДЕО) БИЗНИСОТ ГИ ОТВОРА СИТЕ ВРАТИ: Што договорија Трамп и Џек Ма?

(ВИДЕО) БИЗНИСОТ ГИ ОТВОРА СИТЕ ВРАТИ: Што договорија Трамп и Џек Ма?

10 Јануари, 2017

(ФОТО) Силен земјотрес во морето крај Филипини

(ФОТО) Силен земјотрес во морето крај Филипини

10 Јануари, 2017

ИД разнесе големо претпријатие за гас во Сирија

ИД разнесе големо претпријатие за гас во Сирија

10 Јануари, 2017

(ВИДЕО) Најбогато кинеско село од каде е забрането да се замине

(ВИДЕО) Најбогато кинеско село од каде е забрането да се замине

09 Јануари, 2017

СТУДЕН БРАН ВО ЕВРОПА: Починаа над 50 луѓе во повеќе земји

СТУДЕН БРАН ВО ЕВРОПА: Починаа над 50 луѓе во повеќе земји

09 Јануари, 2017

ВРТОГЛАВ ПАД НА ФУНТАТА: Една изјава на Тереза Меј ја турна кон дно!

ВРТОГЛАВ ПАД НА ФУНТАТА: Една изјава на Тереза Меј ја турна кон дно!

09 Јануари, 2017

ХИЛАРИ ЗАМИНУВА ВО ИСТОРИЈАТА: Повеќе нема да претендира за државни функции!

ХИЛАРИ ЗАМИНУВА ВО ИСТОРИЈАТА: Повеќе нема да претендира за државни функции!

09 Јануари, 2017

ТРАМП ГО НАПАДНА ТЕРМИНАТОР: Твитер војна на претседателот со Шварценегер

ТРАМП ГО НАПАДНА ТЕРМИНАТОР: Твитер војна на претседателот со Шварценегер

09 Јануари, 2017

ЦУНАМИ, ПОПЛАВИ, ЗЕМЈОТРЕСИ: Колкави се штетите од непогодите во 2016?

ЦУНАМИ, ПОПЛАВИ, ЗЕМЈОТРЕСИ: Колкави се штетите од непогодите во 2016?

09 Јануари, 2017

Во Германија најдени замрзнати мигранти, меѓу нив имало и деца

Во Германија најдени замрзнати мигранти, меѓу нив имало и деца

09 Јануари, 2017

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Објавена прва снимка од нападот на аеродромот во Флорида!

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Објавена прва снимка од нападот на аеродромот во Флорида!

08 Јануари, 2017

(ВИДЕО18+) СНИМЕН МОМЕНТОТ НА НАПАД: Напаѓачот во Ерусалим бил приврзаник на Исламска држава

(ВИДЕО18+) СНИМЕН МОМЕНТОТ НА НАПАД: Напаѓачот во Ерусалим бил приврзаник на Исламска држава

08 Јануари, 2017

Италија стравува од терористички напади на џихадисти од Албанија

Италија стравува од терористички напади на џихадисти од Албанија

08 Јануари, 2017

Тешка автобуска несреќа на смрзнат пат во Франција - 4 загинати, 27 повредени

Тешка автобуска несреќа на смрзнат пат во Франција - 4 загинати, 27 повредени

08 Јануари, 2017

Видео: Ако се жалите на минус 15 погледнете како се живее во најладниот град на светот

Видео: Ако се жалите на минус 15 погледнете како се живее во најладниот град на светот

08 Јануари, 2017

Европа е во поларен хаос - Премрзнати жртви, блокиран сообраќај

Европа е во поларен хаос - Премрзнати жртви, блокиран сообраќај

08 Јануари, 2017