24 Февруари, 2018
0.2845
    ALK 7926.24    0.48%     GRNT 818    0.99%     KMB 3350.61    -0.14%     PPIV 39900    2.05%     RMDEN15 95    -0.11%     RMDEN16 95    0%     STBP 650    8.33%     STIL 140    0%     TEL 295    -0.18%     TNB 14052.14    2.39%     TPLF 1712.35    0.69%     UNI 2050    0%     VITA 7790    0%

Свет

Се урна хеликоптерот на мексиканскиот министер за внатрешни работи, неколкумина мртви

Се урна хеликоптерот на мексиканскиот министер за внатрешни работи, неколкумина мртви

17 Февруари, 2018

Плејбој модел Карен Мекдугал со детали за аферата со Трамп

Плејбој модел Карен Мекдугал со детали за аферата со Трамп

17 Февруари, 2018

САД уби петмина Руси во Сирија, односите со Русија вжештени

САД уби петмина Руси во Сирија, односите со Русија вжештени

17 Февруари, 2018

Војската назад на улиците на Рио де Женеиро

Војската назад на улиците на Рио де Женеиро

17 Февруари, 2018

Теслата на Маск ќе ни се врати од вселената

Теслата на Маск ќе ни се врати од вселената

17 Февруари, 2018

(ВИДЕО) За само 6 минути Николас Круз направи масакр

(ВИДЕО) За само 6 минути Николас Круз направи масакр

16 Февруари, 2018

УЖАС ВО МЕЛБУРН: Со автомобил удрил во деца и жена

УЖАС ВО МЕЛБУРН: Со автомобил удрил во деца и жена

16 Февруари, 2018

Убиецот од Флорида во притвор без право на кауција

Убиецот од Флорида во притвор без право на кауција

16 Февруари, 2018

РУСИТЕ ЈА ПРОДАДОА СВОЈАТА ГОРДОСТ: Кој ќе „пука“ сега од калашников?

РУСИТЕ ЈА ПРОДАДОА СВОЈАТА ГОРДОСТ: Кој ќе „пука“ сега од калашников?

16 Февруари, 2018

Сорос купува акции таму каде што треба и „бега“ од Фејсбук

Сорос купува акции таму каде што треба и „бега“ од Фејсбук

16 Февруари, 2018

Грчки хакери извршиле сајбер напад врз турски институции

Грчки хакери извршиле сајбер напад врз турски институции

16 Февруари, 2018

Средба на Тилерсон и Ердоган во Турција

Средба на Тилерсон и Ердоган во Турција

16 Февруари, 2018

НЕ Е БЕЗБEДНО: Годинава имало 18 престрелки во американските училишта

НЕ Е БЕЗБEДНО: Годинава имало 18 престрелки во американските училишта

16 Февруари, 2018

Eвропската комисија со барања кон социјалните мрежи

Eвропската комисија со барања кон социјалните мрежи

15 Февруари, 2018

Примамлива понуда за Борисов да добие руско државјанство

Примамлива понуда за Борисов да добие руско државјанство

15 Февруари, 2018

Се огласи Трамп за страшната трагедија во училиштето во Флорида

Се огласи Трамп за страшната трагедија во училиштето во Флорида

15 Февруари, 2018

(ВИДЕО) ОВА СЕ СЛУЧУВА ВО ЕВРОПСКА МЕТРОПОЛА: Дупка „голта“ автомобили

(ВИДЕО) ОВА СЕ СЛУЧУВА ВО ЕВРОПСКА МЕТРОПОЛА: Дупка „голта“ автомобили

15 Февруари, 2018

НАТО: Парите за одбрана треба да растат

НАТО: Парите за одбрана треба да растат

15 Февруари, 2018