22 Ноември, 2017
0.6869
    ALK 7231.17    -1.62%     BESK 10300    0%     GRNT 808.46    0.93%     KJUBI 1400    0%     KMB 2697.06    -0.11%     MPT 26306.88    -2.2%     OKTA 2530    -8.1%     RMDEN14 92.2    -2.95%     RZLV 45    0%     RZTK 450    1.81%     RZUS 106    -3.64%     SBT 1987    -9.86%     TNB 13500    0%     TPLF 1605.19    -0.11%     TTK 803.72    -1.5%     ZPKO 2601    0.04%

Свет

Предупредувања за можни терористички напади во Европа за Божиќ

Предупредувања за можни терористички напади во Европа за Божиќ

17 Ноември, 2017

Холивуд врие од педофили и силувачи, на мета е и Сталоне

Холивуд врие од педофили и силувачи, на мета е и Сталоне

17 Ноември, 2017

Oва се земјите со најмногу нуклеарни боеви глави

Oва се земјите со најмногу нуклеарни боеви глави

16 Ноември, 2017

(ФОТО) ОВА Е ЧУДО: По три дена од земјотресот бебе најдено живо под урнатините

(ФОТО) ОВА Е ЧУДО: По три дена од земјотресот бебе најдено живо под урнатините

16 Ноември, 2017

На овој датум Хашкиот трибунал ќе се затвори

На овој датум Хашкиот трибунал ќе се затвори

16 Ноември, 2017

Хотели во Барселона губат профит од  каталонската криза

Хотели во Барселона губат профит од каталонската криза

16 Ноември, 2017

(ВИДЕО) НОВ ШОК ЗА АНТАРКТИКОТ: Глечер колку Бали се распаѓа на парчиња

(ВИДЕО) НОВ ШОК ЗА АНТАРКТИКОТ: Глечер колку Бали се распаѓа на парчиња

15 Ноември, 2017

Трамп заслужува смртна казна - кој го осуди?

Трамп заслужува смртна казна - кој го осуди?

15 Ноември, 2017

(ВИДЕО) МУГАБЕ ВО ДОМАШЕН ПРИТВОР: Eве што се случува во Зимбабве

(ВИДЕО) МУГАБЕ ВО ДОМАШЕН ПРИТВОР: Eве што се случува во Зимбабве

15 Ноември, 2017

ЗА НЕГО ДЕНЕС ЗБОРУВА ЦЕЛ СВЕТ: Кој е Роберт Мугабе-претседателот со најдолг стаж?

ЗА НЕГО ДЕНЕС ЗБОРУВА ЦЕЛ СВЕТ: Кој е Роберт Мугабе-претседателот со најдолг стаж?

15 Ноември, 2017

Се урна руски авион, чудо го спаси само 4-годишно девојче

Се урна руски авион, чудо го спаси само 4-годишно девојче

15 Ноември, 2017

(ВИДЕО) ДРАМАТИЧНО ВО ЗИМБАБВЕ: Војската го држи Мугабе под нишан

(ВИДЕО) ДРАМАТИЧНО ВО ЗИМБАБВЕ: Војската го држи Мугабе под нишан

15 Ноември, 2017

(ВИДЕО) ГРАБЕЖ КАКО НА ФИЛМ: Ископале тунел под банката и украле 250 000 долари и злато

(ВИДЕО) ГРАБЕЖ КАКО НА ФИЛМ: Ископале тунел под банката и украле 250 000 долари и злато

15 Ноември, 2017

(ВИДЕО) КАЛИФОРНИЈА: Најмалку пет луѓе убиени, се пукало и кај училиште

(ВИДЕО) КАЛИФОРНИЈА: Најмалку пет луѓе убиени, се пукало и кај училиште

14 Ноември, 2017

(ВИДЕО) Во оваа земја луѓето се продаваат како робови

(ВИДЕО) Во оваа земја луѓето се продаваат како робови

14 Ноември, 2017

Захарова контра Меј: Лондон покажува фундаментално неразбирање на процесите

Захарова контра Меј: Лондон покажува фундаментално неразбирање на процесите

14 Ноември, 2017

НАПАД ВО НИЦА: Маж пукал во минувачите

НАПАД ВО НИЦА: Маж пукал во минувачите

14 Ноември, 2017

ШИЛДО ВЕЛИ ЈА ПОБЕДИЛЕ ЕУ: На Полска се гледа како на земја ослободена од тероризам

ШИЛДО ВЕЛИ ЈА ПОБЕДИЛЕ ЕУ: На Полска се гледа како на земја ослободена од тероризам

14 Ноември, 2017