21 Јануари, 2019
0.2936
    ALK 8300.96    -1.19%     GRNT 825    -1.05%     KJUBI 1543    -2.96%     KMB 5320    -0.58%     MPT 50000    -0.09%     MTUR 5050    -0.98%     OHB 6599.5    -0.01%     OKTA 4500    0%     RZLV 73    2.82%     STB 1244.42    -1.55%     STIL 118    -7.09%     TEL 302    0%     TNB 14989.86    -0.01%     UNI 2145    2.97%

Ако не ја обезбеди Заев, Мицкоски ќе го направел тоа

Објавено во: Македонија 16 Декември, 2018

Христијан Мицкоски при посетата на ВМРО-ДПМНЕ во Крушево пред граѓаните објасни дека мерките од зголемувањето на прогресивниот данок ќе опфатат голем број на граѓани, а не само оние со многу високи плати и порача дека неговата партија кога ќе дојде на власт ќе обезбеди 500 евра просечна плата, која според лидерот на опозицијата, нема да биде дочекана од актуелната Влада. 

– Нема да ветуваме дека имаме 500 евра плата, но ќе покажеме методологија каде што ќе покажеме дека можеме да дојдеме до 500 евра плата. Нема да ветуваме дека сите пари ќе бидат кај граѓаните, а од друга страна ќе воведуваме нови поголеми даноци да им ги земеме назад тие пари, туку ќе ветиме достоинствен живот за сите граѓани онаков каков што сега го нема и тоа ќе го ветиме и ќе го направиме тоа, и тоа ќе го направиме уште во првиот мандат, а потоа граѓаните нека судат, вели Мицкоски.

Го искритикува Заев дека дозволил да поскапи најевтиниот леб и дек бега од телевизиско дебатирање за реалните проблеми додека ја губиме државата“.


Можеби ќе ве интересира

ФОКУС НА ДЕНОТ: Протести во Грција, отровниот воздух ги активираше мерките

ФОКУС НА ДЕНОТ: Протести во Грција, отровниот воздух ги активираше мерките

Автобусите од утре сообраќаат по вообичаениот зимски возен ред

Автобусите од утре сообраќаат по вообичаениот зимски возен ред

Нема враќање во школо утре: Учениците ќе си седат дома уште два дена

Нема враќање во школо утре: Учениците ќе си седат дома уште два дена

(ФОТО) Скијачите од Банско и Боровец заглавени меѓу Крива Паланка и Куманово

(ФОТО) Скијачите од Банско и Боровец заглавени меѓу Крива Паланка и Куманово

И ЗНМ го осуди нападот врз новинарката Мирјана Мирчевска-Јовановиќ

И ЗНМ го осуди нападот врз новинарката Мирјана Мирчевска-Јовановиќ

(ФОТО) Ѓорчев во Беровско на маскенбал стар 500 години

(ФОТО) Ѓорчев во Беровско на маскенбал стар 500 години

ЗАГАДЕНИОТ ВОЗДУХ носи „гага“ возење во автобусите на ЈСП

ЗАГАДЕНИОТ ВОЗДУХ носи „гага“ возење во автобусите на ЈСП

Жбогар оптимист за целосно спроведување на договорот од Преспа

Жбогар оптимист за целосно спроведување на договорот од Преспа

Сообраќајка кај Штип, возачот тешко повреден

Сообраќајка кај Штип, возачот тешко повреден