15 Јули, 2020
0.0219

Ален Исламовиќ, пејачот на „Бјело дугме“: Коронавирусот кај нас трае три години, ама не е до пандемијата

Објавено во: Стил 30 Мај, 2020

- Короната е во Бихаќ веќе три и пол години. Никој не доаѓа во градот. И сите заради мигрантите ... Тие прават хаос, тие го уништуваат имотот на нашиот народ кој претрпе многу нешта за да создаде нешто. Па само знаете колку куќи во центарот на градот биле запалени ?!

Овој вид живот таму е сè уште неподнослив. Граѓаните ги изгубија своите улици, а ние сакаме да им ги вратиме назад. Болен сум од неправда и затоа влегувам во политика - раскажува пејачот Ален Исламовиќ, вознемирен за градот каде што пораснал, каде живее тој и неговата сопруга роднините на Маријана, и каде е сопственик на својата куќа и неколку насади на лешници, засадени пред неколку години да  има што да прави кога ќе остане без микрофонот.

Сите детали на Машки магазин овде

Можеби ќе ве интересира

Пробиотици во бременоста - Зошто на бремените жени им се потребни пробиотици

Пробиотици во бременоста - Зошто на бремените жени им се потребни пробиотици

Дефинитивно, промена во начинот на облекување ќе има: Интервју со дизајнерката Катарина Лука

Дефинитивно, промена во начинот на облекување ќе има: Интервју со дизајнерката Катарина Лука

Интервју со Бобан Милошески: Специјалната војска „Авалон“ ќе се бори до последен момент

Интервју со Бобан Милошески: Специјалната војска „Авалон“ ќе се бори до последен момент

Сакате да се збогатите? Одете во Мариово, Стогово и Куманово

Сакате да се збогатите? Одете во Мариово, Стогово и Куманово

Женска политичка модна битка: Која од нашите политичарки во изборна кампања остава стилски впечаток?

Женска политичка модна битка: Која од нашите политичарки во изборна кампања остава стилски впечаток?

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата