03 Јуни, 2020
0.0442

АПЕЛ ЗА ПОМОШ: Исчезна синот на Зоран Илиев Роџер

Објавено во: Македонија 22 Октомври, 2019

Исчезна синот на Зоран Илиев Роџер, 28 годишниот Давид. Oваа информација брзо се прошири на социјалните мрежи. Случајот е пријавен и во полиција. 

Ве молам, сите што сте од Скопје! Исчезнат е нашиот син Давид Илиев. Ние, неговото семејство не можеме да направиме ништо оттука, во Австралија. Затоа, апелираме до сите кои сте од Скопје да го побарате Давид и доколку го видите, да го задржите и да не побарате на телефоните: 071229903 или 075363665. Помогнете ни да го лоцираме нашиот син кој го напуштил домот на неговите баба и дедо и ги оставил сите свои лични документи, пари и писмо поради кое се сомневаме дека е во состојба во која може да си наштети себеси“, апелира Зоран Илиев Роџер од далечната Австралија.

Почнете од Вардар, кејот на Вардар околу Аеродром, околните паркови во Аеродром и да го превртиме цело Скопје, се наведува на социјалните мрежи. 

Можеби ќе ве интересира

МПЦ-ОА: Гробовите за Духовден да се посетуваат само од најблиските

МПЦ-ОА: Гробовите за Духовден да се посетуваат само од најблиските

БИЗАРНА СМРТ: Излегол од возилото, а тоа се вратило наназад и го пригмечило на банкината

БИЗАРНА СМРТ: Излегол од возилото, а тоа се вратило наназад и го пригмечило на банкината

Владата ќе ги помага новинарите кои известуваа за кризата: Ќе бидат ли опфатени и порталите

Владата ќе ги помага новинарите кои известуваа за кризата: Ќе бидат ли опфатени и порталите

КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ЌЕ ЗАСЕДАВА ВО ПРОШИРЕН СОСТАВ: Нов многу висок број на новозаразени

КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ЌЕ ЗАСЕДАВА ВО ПРОШИРЕН СОСТАВ: Нов многу висок број на новозаразени

Андов: Игор Дурловски прв ми рече „Ќе изгубите“

Андов: Игор Дурловски прв ми рече „Ќе изгубите“

Бујар Османи денеска ќе ја провери ситуацијата со конфекциите во Штип

Бујар Османи денеска ќе ја провери ситуацијата со конфекциите во Штип

ОПШТИНИ ПОД КАРАНТИН ВИКЕНДОВ? Одлука ќе се донесе најдоцна до утре

ОПШТИНИ ПОД КАРАНТИН ВИКЕНДОВ? Одлука ќе се донесе најдоцна до утре

Спасовски: Ситуацијата е стабилна зашто се познати кластерите

Спасовски: Ситуацијата е стабилна зашто се познати кластерите

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Заразени нови 76 луѓе, а до четврток ќе знаеме дали ќе се вратат рестрикциите

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Заразени нови 76 луѓе, а до четврток ќе знаеме дали ќе се вратат рестрикциите