22 Март, 2019
0.2487
    ADIN 691    0%     ALK 8430.59    0.36%     GRNT 826.25    2.01%     KMB 5672.66    -0.24%     MKSD 211    -0.27%     MPOL 389    0%     MTUR 5030    -1.37%     RMDEN17 98    -0.28%     RZLE 18    -14.29%     STB 1180    -1.31%     STIL 112.87    -0.99%     UNI 2300.35    0%

Банско и Боровец ја отворија ски сезоната: Ова се цените на билетите

Објавено во: Балкан 15 Декември, 2018

Зимските одморалишта Банско и Боровец ја отвораат ски сезоната денес. Минатиот викенд, на врвот од Студентскиот празник, беше означен почетокот на ски сезоната во Пампорово.

По традиција сезоната во бугарскиот најдобар зимски центар ќе биде отворена од Марк Жирардели, а специјален гостин ќе биде олимпискиот и светски шампион од Австрија Патрик Ортлиб. 

Цените на картите во Боровец во сезоната ќе бидат: дневен лифт билет - 58 лв. За возрасни, 32 лв. за деца и 42 лв. за млади до 22 година и возрасни над 65 години.

Можеби ќе ве интересира

БАРАЊЕ ДО АЛБАНИЈА: Да спроведе реален попис на малцинствата

БАРАЊЕ ДО АЛБАНИЈА: Да спроведе реален попис на малцинствата

Вучиќ даде одговор кого ќе помилува

Вучиќ даде одговор кого ќе помилува

За една година 10.000 Хрвати заминале од БиХ

За една година 10.000 Хрвати заминале од БиХ

Каде ќе ја одлежи казната затвор Радован Kaраџиќ?

Каде ќе ја одлежи казната затвор Радован Kaраџиќ?

Караџиќ: Војната ни беше наметната и страдаа сите три нации

Караџиќ: Војната ни беше наметната и страдаа сите три нации

(ВИДЕО) ТИРАНА ГОРИ: Демонстрантите спречени да го пробијат полицискиот кордон

(ВИДЕО) ТИРАНА ГОРИ: Демонстрантите спречени да го пробијат полицискиот кордон

Дачиќ со остар коментар за пресудата на Караџиќ: „Србите не се геноциден народ“

Дачиќ со остар коментар за пресудата на Караџиќ: „Србите не се геноциден народ“

Еди Рама итно пренесен со чартер во болница во Германија

Еди Рама итно пренесен со чартер во болница во Германија

Официјален Белград се уште без реакција за Караџиќ, иако и тоа е легитимно

Официјален Белград се уште без реакција за Караџиќ, иако и тоа е легитимно