19 Јуни, 2019
0.0195

Банско и Боровец ја отворија ски сезоната: Ова се цените на билетите

Објавено во: Балкан 15 Декември, 2018

Зимските одморалишта Банско и Боровец ја отвораат ски сезоната денес. Минатиот викенд, на врвот од Студентскиот празник, беше означен почетокот на ски сезоната во Пампорово.

По традиција сезоната во бугарскиот најдобар зимски центар ќе биде отворена од Марк Жирардели, а специјален гостин ќе биде олимпискиот и светски шампион од Австрија Патрик Ортлиб. 

Цените на картите во Боровец во сезоната ќе бидат: дневен лифт билет - 58 лв. За возрасни, 32 лв. за деца и 42 лв. за млади до 22 година и возрасни над 65 години.

Можеби ќе ве интересира

„Испливаа“ нови тајни снимки за Еди Рама, тој возвраќа со тужба за еден германец

„Испливаа“ нови тајни снимки за Еди Рама, тој возвраќа со тужба за еден германец

За Ана Брнабиќ регионот сега е полош за разлика од пред неколку години

За Ана Брнабиќ регионот сега е полош за разлика од пред неколку години

Грција бара од Европа да ја вразуми Турција

Грција бара од Европа да ја вразуми Турција

Еди Рама со патики и костум се појави во Лондон

Еди Рама со патики и костум се појави во Лондон

Рот од Луксембург: Мораме да му дадеме време на Бундестагот до октомври за Северна Македонија

Рот од Луксембург: Мораме да му дадеме време на Бундестагот до октомври за Северна Македонија

Внимавајте ако патувате за Грција: Западно Нилска треска ве „демне“

Внимавајте ако патувате за Грција: Западно Нилска треска ве „демне“

Повеќе од 16.000 молњи над Загреб за два часа

Повеќе од 16.000 молњи над Загреб за два часа

(ФОТО) Невреме ја зафати и Србија

(ФОТО) Невреме ја зафати и Србија

ВНИМАВАЈТЕ: Oтровна риба каснала Србинка во Грција

ВНИМАВАЈТЕ: Oтровна риба каснала Србинка во Грција