03 Јуни, 2020
0.0415

БЕЗ ПАНИКА: Имате поголема веројатност да освоите лото отколку да фатите коронавирус

Објавено во: Балкан 10 Март, 2020

Имате поголема веројатност да освоите лотарија отколку да фатите коронавирус. Oва го изјави д-р Веселин Јолов лекар во Софија, објави бугарската Нова Тв. 

Бројот на инфицираните со коронавирус на глобално ниво достигна 114.809 до денес. Тие се жители на 115 земји. Тешки и критични случаи се 5.711. Ова е според податоците од специјализираната веб-страница Worldometer.

Најзаразена е Кина (80.754), а следуваат Италија (9.172), Јужна Кореја (7.513) и Иран (7.161). Кина е на првото место по смртни случаи (3.136), а потоа следат Италија (463), Иран (237) и Јужна Кореја (54). Во Бугарија, потврдените случаи во моментов се 4. 

Можеби ќе ве интересира

ХРВАТСКА: Цела куќа со базен може да се изнајми за 114 евра

ХРВАТСКА: Цела куќа со базен може да се изнајми за 114 евра

АВИОН СЛЕТА ВО АТИНА: Од 91 патник, 12 позитивни на коронавирусот

АВИОН СЛЕТА ВО АТИНА: Од 91 патник, 12 позитивни на коронавирусот

ЗЕМЈОТРЕС ВО РОМАНИЈА: Eпицентарот северно од Букурешт

ЗЕМЈОТРЕС ВО РОМАНИЈА: Eпицентарот северно од Букурешт

НОВИ ПРАВИЛА ВО ГРЦИЈА: Дистанца меѓу чадорите и ограничен број на капачи

НОВИ ПРАВИЛА ВО ГРЦИЈА: Дистанца меѓу чадорите и ограничен број на капачи

НЕМААТ НОВ СЛУЧАЈ 28 ДЕНА: Црна Гора го победи вирусот

НЕМААТ НОВ СЛУЧАЈ 28 ДЕНА: Црна Гора го победи вирусот

Бугарија го укина карантинот за граѓаните од Македонија

Бугарија го укина карантинот за граѓаните од Македонија

Италијанците сакаат на одмор во Грција, но Грците не ги примаат

Италијанците сакаат на одмор во Грција, но Грците не ги примаат

Цел Балкан од денеска се отвора, само во Македонија се размислува за враќање на рестрикциите

Цел Балкан од денеска се отвора, само во Македонија се размислува за враќање на рестрикциите

Црна Гора од денеска отвора граници, но Македонија e извадена од листата

Црна Гора од денеска отвора граници, но Македонија e извадена од листата