10 Јули, 2020
0.0196

БИЛ ГРИЖЛИВ СИН: Доктор ги убил родителите во викендичка во Нови Сад

Објавено во: Балкан 30 Мај, 2020

Зоран Коматовиќ од Нови Сад кој има 48 години, утринава во викендичка во српската населба Дока со ловечка пушка ги убил своите родители Љубодраг кој имал 77 години и Гордана која била 66 години.

Зошто ценетиот доктор подигнал рака на родителите ќе утврди истрагата, а според неофицијалните информации на Блиц, тој го признал делото. Мотивот на ова тешко убиство сепак е непознат - убиецот бил непресметлив и несвесен во моментот кога разговарал со полицијата.

Според информациите Зоран се скарал со родителите околу продажбата на викендицата - во бес ја земал пушката и пукнал.

Телата ги оставил во викендицата а тој излегол и ја сокрил пушката. Мртвите ги пронашол сосед кој веднаш повикал полиција.

Инаку Зоран бил син за пример до тогаш и мајката и таткото цело време позитивно зборувале за него.Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) НОВИ ПРОТЕСТИ ВО СРБИЈА: Излегоа и дел од лекарите од ковид болниците

(ВИДЕО) НОВИ ПРОТЕСТИ ВО СРБИЈА: Излегоа и дел од лекарите од ковид болниците

Веќе нема болнички капацитети за примање на пациенти во Белград

Веќе нема болнички капацитети за примање на пациенти во Белград

ШОК СОБИ ПОЛНИ СО МЛАДИ НА КИСЛОРОД - репортажа на Блиц од КБЦ „Бежанијска коса“

ШОК СОБИ ПОЛНИ СО МЛАДИ НА КИСЛОРОД - репортажа на Блиц од КБЦ „Бежанијска коса“

Вучиќ одлета за Париз по насилните протести во Белград и Нови Сад

Вучиќ одлета за Париз по насилните протести во Белград и Нови Сад

(ВИДЕО) СО СОЛЗАВЕЦ И ПАЛКИ ПОЛИЦИЈАТА ГИ РАСТЕРА ДЕМОНСТРАНТИТЕ: Повреден е лидерот на Двери

(ВИДЕО) СО СОЛЗАВЕЦ И ПАЛКИ ПОЛИЦИЈАТА ГИ РАСТЕРА ДЕМОНСТРАНТИТЕ: Повреден е лидерот на Двери

(ВИДЕО) НЕМИРИ И ВО НОВИ САД: Нападната е полицијата, oбиена е телевизија

(ВИДЕО) НЕМИРИ И ВО НОВИ САД: Нападната е полицијата, oбиена е телевизија

ПРОТЕСТ ВО БЕЛГРАД: Демонстранти му ја раскрвавија главата на Сергеј Трифуновиќ

ПРОТЕСТ ВО БЕЛГРАД: Демонстранти му ја раскрвавија главата на Сергеј Трифуновиќ

(ВИДЕО) ОД ПРОТЕСТИТЕ ВО БЕЛГРАД: Moнах спречи полицаец да натепа демонстрант

(ВИДЕО) ОД ПРОТЕСТИТЕ ВО БЕЛГРАД: Moнах спречи полицаец да натепа демонстрант

ЛОНЧАР ЗА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ЗА ВИКЕНД: Имаме уште два дена да донесеме најдобри мерки, не е фер да ги казнуваме сите

ЛОНЧАР ЗА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ЗА ВИКЕНД: Имаме уште два дена да донесеме најдобри мерки, не е фер да ги казнуваме сите