15 Август, 2020
0.0342

Божиновски за „Рекет“: Испуштена е контролата и процесот е надвор од судот

Објавено во: Македонија 11 Декември, 2019

Новинарот Зоран Божиновски во интервју за Тв 24 вечерва за случајот „Рекет“ рече дека на обвинителна клупа требало да седнат многу луѓе. 

Тоа што Зоран Милевски Кичеец призна вина, смета дека е трговија со обвинителството. 

Вели дека испуштена е контролата и процесот е надвор од судот. 

„За мене тој што ги објавил снимките е пријател на демократијата, затоа што Заев и Камчев шест месеци манипулираат, де едниот пријавил, де другиот пријавил“, вели новинарот. 

Божиновски кажа дека Македонија има суспендирани институции. Кажа дека изјавите на премиерот Зоран Заев не ги зема за релевантни, затоа што кажал дека нема да го смени името, но денес тоа е сменето, рекол дека нема да коалицира со криминалците од ДУИ, но и тоа го стори. 

За премиерот рече дека не е тој кој треба да бара да не се нарушува угледот на другите обвинители од СЈО. 

Можеби ќе ве интересира

Загрижувачки резултати од тестирањето: Нов кластер во психијатриската болница во Демир Хисар

Загрижувачки резултати од тестирањето: Нов кластер во психијатриската болница во Демир Хисар

Композиторката Дарија Андовска: Како студент само Трифун Костовски ми помогна да отпатувам во Баку

Композиторката Дарија Андовска: Како студент само Трифун Костовски ми помогна да отпатувам во Баку

ТВ21: Бизнисмен организирал средба на Заев и Ахмети, но еден од нив не дошол

ТВ21: Бизнисмен организирал средба на Заев и Ахмети, но еден од нив не дошол

Радмила Шекеринска на одмор додека траат преговорите со ДУИ

Радмила Шекеринска на одмор додека траат преговорите со ДУИ

Денеска повеќе позитивни отколку оздравени, четири смртни случаи од корона

Денеска повеќе позитивни отколку оздравени, четири смртни случаи од корона

ДУИ не може да преболи шти не дојде никој на средбата на Ахмети: Да не висите во ходниците на македонските партии

ДУИ не може да преболи шти не дојде никој на средбата на Ахмети: Да не висите во ходниците на македонските партии

Филипче: Од 1 Септември се враќа „Мој термин“ и хируршките интервенции во ГОБ „8 Септември“

Филипче: Од 1 Септември се враќа „Мој термин“ и хируршките интервенции во ГОБ „8 Септември“

Закажување за ПСР-тестови по редовни цени не може да се закаже ниту следната недела

Закажување за ПСР-тестови по редовни цени не може да се закаже ниту следната недела

Украле пченица од 50.000 евра во ЗК Пелагонија

Украле пченица од 50.000 евра во ЗК Пелагонија