15 Јули, 2020
0.0259

БРЕГУ ЗА ДАТУМОТ ЗА ПРЕГОВОРИ: Eфектите од негативна одлука нема да бидат лесни за регионот

Објавено во: Македонија 17 Октомври, 2019

Процесот на европските интеграции треба секогаш да се движи напред, а ефектите од негативна одлука нималку нема да бидат лесни за регионот, изјави генералната секретарка на Регионалниот совет за соработка (РСС) Мајлинда Брегу денеска на состанокот на Управниот одбор на РСС, оддржан во Сараево.

Таа додаде дека според последните анкети, за прв пат од како се следи расположението за ЕУ, 56 отсто од граѓаните на Западен Балкан изразиле поддршка на евроинтеграциите, и затоа на граѓаните им треба поттик.

Можеби ќе ве интересира

Денеска е неработен ден за сите граѓани

Денеска е неработен ден за сите граѓани

Колку избирачи гласаа вчера?

Колку избирачи гласаа вчера?

Доколку има повреда на избирачкото право, пријавете

Доколку има повреда на избирачкото право, пријавете

Колку набљудувачи ги следат изборите?

Колку набљудувачи ги следат изборите?

MAКЕДОНИЈА ГЛАСА: Граѓаните ќе го изберат десеттиот парламентарен состав

MAКЕДОНИЈА ГЛАСА: Граѓаните ќе го изберат десеттиот парламентарен состав

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Гласаат болните, немоќните и затворениците, а денес имаме 135 позитивни на Ковид - 19

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Гласаат болните, немоќните и затворениците, а денес имаме 135 позитивни на Ковид - 19

ДИК уверува дека има услови за безбедно гласање и повика граѓаните да излезат

ДИК уверува дека има услови за безбедно гласање и повика граѓаните да излезат

Уапсен велешанец кај кого е најден список со лични податоци на потенцијални гласачи

Уапсен велешанец кај кого е најден список со лични податоци на потенцијални гласачи

Министерство за здравство: Утре ќе функционираат дежурните ординации во трета смена

Министерство за здравство: Утре ќе функционираат дежурните ординации во трета смена