19 Декември, 2018
0.3311
    ADIN 660    -5.71%     ALK 8200    -0.24%     GRNT 800    0.72%     KMB 5023.88    -0.5%     MPT 47000    0.61%     MTUR 4900    0%     RADE 1800    -0.88%     RMDEN16 96.2    -0.82%     STB 1285.06    -0.08%     TTK 1245    0%     USJE 23000    -2.13%     ZLRB 6170    0%

Човек против човека

Објавено во: Стил 17 Октомври, 2018

Од дете сакав маче или куче. Во мои очи тоа беше конкретно животно, нешто што можам да допрам и погалам. Татко ми беше експлицитно против чување на животно во стан, и начинот на превенција беше големата лажга дека е алергичен. За возврат добивав риби, папагали, желки, од кои еден беше фамозниот Ламбе што се има возено на мотор и одеше со мене на одмор и во училиште.. Секоја смрт на горенаведените беше проследена со температурно плачење и очај, па мајка ми по логика на настаните забрани секакво живо суштество по дома бидејќи мојата патња беше неподнослива. Се додека, 2006 година не почина Вујко ми, маестралниот Гоце Коларовски. Многу тешко поминавме со таа загуба, најмногу мајка ми. Долго време не можев да ја вратам, дел од неа засекогаш исчезна со таа загуба. 

Целата колумна на Ивана Кнез читајте ја на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Едвај чека да се врати од Малта: Најинтимната приказна на Мартин Мила

Едвај чека да се врати од Малта: Најинтимната приказна на Мартин Мила

(ВИДЕО) ОВА СТАНА ПОПУЛАРНО: Необични потези на патниците додека се во авион

(ВИДЕО) ОВА СТАНА ПОПУЛАРНО: Необични потези на патниците додека се во авион

Ме тепаше секој ден па му го забив ножот во гради: Потресно сведочење на жена која си го уби сопругот

Ме тепаше секој ден па му го забив ножот во гради: Потресно сведочење на жена која си го уби сопругот

Најубавите песни му ги дадов на Оливер: Џибони специјално за „Женски магазин“

Најубавите песни му ги дадов на Оливер: Џибони специјално за „Женски магазин“

Ова се градови кои може да потонат

Ова се градови кои може да потонат

Ми фалиш во најсреќните денови од мојот живот: Тамара емотивно се сети на Влатко

Ми фалиш во најсреќните денови од мојот живот: Тамара емотивно се сети на Влатко

Можев да загинам,Бреговиќ ме спречи: Сведоштво на Јанковска која планираше да замине со автобусот кој се преврте кај Лесковац

Можев да загинам,Бреговиќ ме спречи: Сведоштво на Јанковска која планираше да замине со автобусот кој се преврте кај Лесковац

Се сетив на минати, убави времиња: Каролина Гочева пееше во чест на колегата од „Фламингоси“

Се сетив на минати, убави времиња: Каролина Гочева пееше во чест на колегата од „Фламингоси“

МАРГА ФИЛИПОВСКА првата библиотекарка на „Коменски“: Низ мојата библиотека поминале Михаил Корубин, Мартин Протуѓер, Боркица Груевска...

МАРГА ФИЛИПОВСКА првата библиотекарка на „Коменски“: Низ мојата библиотека поминале Михаил Корубин, Мартин Протуѓер, Боркица Груевска...