19 Август, 2019
0.0200

Дали Русковска прифаќа да биде наследник на Катица Јанева?

Објавено во: Македонија 19 Јули, 2019

Кога ќе биде усвоен Законот, тогаш би можела да кажам став, вака е беспредметно, бидејќи може законот да претрпи измени, вели обвинителката Вилма Русковска за „Фокус“, која додава дека изјавата на премиерот Зоран Заев ја не ја слушнала во целост, бидејќи била затекната додека работела.

Обвинителката Русковска сепак се согласува дека тоа што премиерот Заев ја предлага токму неа, е чест за неа, бидејќи е признание за нејзината досегашна работа.

Премиерот, Зоран Заев, денеска на прес конференција истакна дека Владата наредната недела до Собранието ќе предложи нов закон за трансформација на СЈО, а како наследник на Катица Јанева ја предлага обвинителката Вилма Русковска.

Можеби ќе ве интересира

Кичеец и пензионерката на која и легнале 720 илјади евра биле на распит

Кичеец и пензионерката на која и легнале 720 илјади евра биле на распит

Како Фетаи го коментира „Рекет“

Како Фетаи го коментира „Рекет“

Изгасен пожарот кај Пинтија

Изгасен пожарот кај Пинтија

СОНЧЕВО И ТОПЛО: Какво време не очекува оваа работна недела?

СОНЧЕВО И ТОПЛО: Какво време не очекува оваа работна недела?

Колку градови може да ни испразни заминувањето во Германија?

Колку градови може да ни испразни заминувањето во Германија?

ФОКУС НА ДЕНОТ: Пожари во Скопје, АРМ слави роденден

ФОКУС НА ДЕНОТ: Пожари во Скопје, АРМ слави роденден

Пожарот кај Пинтија уште гори-ќе се дежура и ноќеска

Пожарот кај Пинтија уште гори-ќе се дежура и ноќеска

СКОПЈЕ: Еден пожар ставен под контрола, друг избувнал кај Сопиште

СКОПЈЕ: Еден пожар ставен под контрола, друг избувнал кај Сопиште

Димитров се огласи за случајот „Рекет“

Димитров се огласи за случајот „Рекет“