03 Јуни, 2020
0.0213

Дејан Митровски- УРКО: Личноста на која си телохранител ја ставаш на прво место

Објавено во: Стил 21 Мај, 2020

Тој е алфа и омега во фитнес спортот, бодибилдингот и боречките вештини кај нас. Со сто процентно извајано тело, доведено до перфекција. Единствен и по специфичниот физикус и по сите нешта кои ги работи. И сите го знаеме, ама многу малку знаеме како овој човек успеал... Специјално за Машки магазин, Дејан Митровски- УРКО несебично сподели интересни детали од неговата работа и начин на живот.

Почнал да спортува многу мал, неговите почетоци ги направил во карате и гимнастика, потоа продолжил со атлетика и беше репрезентативец во атлетика во спринтерските дисциплини и потоа долги години остана во кик бокот како натпреварувач и репрезентативец. Поседува црн појас 4дан. Кик бокс.

На прашањето за тоа каков му бил животот додека бил телохранител на високи политички личности, Митровски вели дека таа професија бара многу пожртвуваност, приоритетите биле прво личноста, па после фамилијата.

Детали за сите настани од тогаш, за неговиот живот сега, читајте го целото интервју на Машки магазин овде

Можеби ќе ве интересира

Листата со резултати почнав да ја читам одоздола нагоре: Интервју со Илијана, добитник на стипендијата „Борис Трајковски“

Листата со резултати почнав да ја читам одоздола нагоре: Интервју со Илијана, добитник на стипендијата „Борис Трајковски“

За квалитетот се лепат и спонзори: Лозаноски по терк на светските ѕвезди

За квалитетот се лепат и спонзори: Лозаноски по терк на светските ѕвезди

Илина Арсова: Да знаев дека олку популарен се станувало со вљубување во јавна личност, не ќе се мачев толку со планините

Илина Арсова: Да знаев дека олку популарен се станувало со вљубување во јавна личност, не ќе се мачев толку со планините

Ален Исламовиќ, пејачот на „Бјело дугме“: Коронавирусот кај нас трае три години, ама не е до пандемијата

Ален Исламовиќ, пејачот на „Бјело дугме“: Коронавирусот кај нас трае три години, ама не е до пандемијата

Играме игри без граници со децата, и можеме да не излеземе од дома: Искрено со Симон Трпчески

Играме игри без граници со децата, и можеме да не излеземе од дома: Искрено со Симон Трпчески

Телефонски ќе проценуваме кој случај е итен: Др. Данчо Бизевски за новите протоколи во стоматологијата

Телефонски ќе проценуваме кој случај е итен: Др. Данчо Бизевски за новите протоколи во стоматологијата

Модел за Плејбој и ултрадесничар - што прават наследниците на контроверзните историски личности

Модел за Плејбој и ултрадесничар - што прават наследниците на контроверзните историски личности

Мартин Вучиќ со емотивна порака за Драган: За мене секогаш ТАТКО над татковците!

Мартин Вучиќ со емотивна порака за Драган: За мене секогаш ТАТКО над татковците!