16 Јули, 2019
0.0202

ДЕНЕС МНОГУ ВИСОК УВ ИНДЕКС: Еве какво време не очекува

Објавено во: Македонија 11 Јули, 2019

Според управата за хидрометеоролошки работи денес не очкеува сончево време со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Дневните температури на воздухот во земјава ќе се движат од 19 до 30 степени целзиусови. Најниската температура се очекува во северозападниот дел од Македонија, додека највисоките дневни температури на воздухот денес ќе бидат во југоисточниот дел од државата.

УВ индексот ќе биде висок и ќе изнесува 9.

Од денес до сабота ќе преовладува стабилно и посвежо време со умерен северен ветер. Во недела се очекува нов влажен бран со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни.

Можеби ќе ве интересира

Боки 13 во Шутка: Одреден му е притвор

Боки 13 во Шутка: Одреден му е притвор

Одземен е телефонот на Катица Јанева

Одземен е телефонот на Катица Јанева

(ВИДЕО) Полицијата влезе и во 1 ТВ

(ВИДЕО) Полицијата влезе и во 1 ТВ

Претрес во домот на Јанева?

Претрес во домот на Јанева?

Што содржи новата „бомба“ која ја објави Ел Чека?

Што содржи новата „бомба“ која ја објави Ел Чека?

Се врши претрес во домот на Јовановски

Се врши претрес во домот на Јовановски

ФОКУС НА ДЕНОТ: Уапсен Боки 13, Јанева си даде оставка

ФОКУС НА ДЕНОТ: Уапсен Боки 13, Јанева си даде оставка

Богоевски: Одговорност за сите, вклучувајќи ги и оние кои лажеа дека ја делеле нашата борба!

Богоевски: Одговорност за сите, вклучувајќи ги и оние кои лажеа дека ја делеле нашата борба!

Се стресе мало гратче на Истокот

Се стресе мало гратче на Истокот