15 Октомври, 2018
0.3065
    ALK 7932.53    -0.84%     AUMK 1700    -5.82%     CEVI 1000    0%     FERS 60000    0%     GRNT 791    -1.12%     KJUBI 1460    -2.99%     KMB 4997.73    -0.37%     MPT 45296.92    -2.59%     OHB 6283.55    -1.05%     OKTA 4506.4    2.42%     RMDEN13 97.2    0.21%     RMDEN16 96    -0.31%     RZLV 60    1.69%     SBT 2250    -2.64%     SIL 70    0%     STB 1093.06    -0.63%     STBP 1080    -10%     TEL 280    0%     TKVS 4950    -7.48%     TTK 1120.81    -2.63%     USJE 23000    -0.37%

Диџеј Галоски: И баба ми може да пушта музика, но не може секој да биде добар

Објавено во: Стил 11 Јуни, 2018

Диџејството е лесно, искрено денеска со оваа технологија и баба ми може да научи да пушта музика, но не секој може да биде умешен во истото. Нешто слично на тоа дека сите знаеме да шутнеме фудбалска топка, но тоа не не прави да бидеме Кристијано Роналдо

Александар Галоски е младо момче од Тетово, кое дефинитивно се наоѓа во најпродуктивните денови од својот живот и веќе се вбројува како еден од најуспешните диџеи и продуценти од земјава.

Имено Диџеј Галоски како што гласи неговото уметничко име, неодамна потпиша договор со една од најголемите издавачки куќи за електронска музика во светот „Armada Music“, која е во сопственост на светската музичка икона Armin van Buuren. 

Целото интервју на Женски магазин, овде.

Можеби ќе ве интересира

Милена Дравиќ (1940-2018): Дама со стил, лекција за сите жени

Милена Дравиќ (1940-2018): Дама со стил, лекција за сите жени

НЕ Е МАЈТАП: МАКЕДОНСКО БЕБЕ РОДЕНО НА ИСТ ДАТУМ КАКО ТАТКО МУ И ДЕДО МУ

НЕ Е МАЈТАП: МАКЕДОНСКО БЕБЕ РОДЕНО НА ИСТ ДАТУМ КАКО ТАТКО МУ И ДЕДО МУ

ТЕСТ: Како ја доживуваш љубовта?

ТЕСТ: Како ја доживуваш љубовта?

Bonno TV: Сонувам за јутјуберски настан со над 2000 фанови!

Bonno TV: Сонувам за јутјуберски настан со над 2000 фанови!

Amsterdam Dance Event 2018

Amsterdam Dance Event 2018

NO BRA DAY

NO BRA DAY

Тијана се пресели во Скопје

Тијана се пресели во Скопје

Како Панчо, Сара Мејс, Слаткар и другите ги добиле своите надимаци

Како Панчо, Сара Мејс, Слаткар и другите ги добиле своите надимаци

Милена и Драган немаа деца, но ова девојче им беше како ќерка

Милена и Драган немаа деца, но ова девојче им беше како ќерка