22 Јуни, 2018
0.3652
    ALK 8331.04    0.37%     BESK 9899    1.01%     COMA 306    0%     GRNT 848.09    2.11%     KMB 5322.64    1.79%     MPT 43620.21    5.11%     MTUR 4790.91    1.94%     OHB 6376.92    -0.37%     OKTA 4747    9.98%     POPK 15    7.14%     RMDEN16 95.5    0%     RMDEN17 95.6    0.21%     RZLV 82.6    1.98%     RZUS 149.5    6.03%     STB 981.83    1.27%     STBP 896.62    0.28%     STIL 153.87    3.97%     TETE 2299.91    0.45%     TNB 13946.7    1.16%     TPLF 1113    -9.95%     TTK 1030.25    2.55%     UNI 2618.83    8.01%     ZILU 262.98    2.73%

Диџеј Галоски: И баба ми може да пушта музика, но не може секој да биде добар

Објавено во: Стил 11 Јуни, 2018

Диџејството е лесно, искрено денеска со оваа технологија и баба ми може да научи да пушта музика, но не секој може да биде умешен во истото. Нешто слично на тоа дека сите знаеме да шутнеме фудбалска топка, но тоа не не прави да бидеме Кристијано Роналдо

Александар Галоски е младо момче од Тетово, кое дефинитивно се наоѓа во најпродуктивните денови од својот живот и веќе се вбројува како еден од најуспешните диџеи и продуценти од земјава.

Имено Диџеј Галоски како што гласи неговото уметничко име, неодамна потпиша договор со една од најголемите издавачки куќи за електронска музика во светот „Armada Music“, која е во сопственост на светската музичка икона Armin van Buuren. 

Целото интервју на Женски магазин, овде.

Можеби ќе ве интересира

Првиот ден од Skopje Street Music Festival ги оправда очекувањата

Првиот ден од Skopje Street Music Festival ги оправда очекувањата

Запознајте го македонскиот Кенеди кој живее на Шар Планина

Запознајте го македонскиот Кенеди кој живее на Шар Планина

Започнува Sкопје Street Music Festival

Започнува Sкопје Street Music Festival

НОТАРКАТА НА ЕСМА ПОЧИНАЛА ВО ИСТ ДЕН СО ЛЕГЕНДАРНАТА ПЕЈАЧКА

НОТАРКАТА НА ЕСМА ПОЧИНАЛА ВО ИСТ ДЕН СО ЛЕГЕНДАРНАТА ПЕЈАЧКА

Џорлеви слават 25 години љубов: Еве како се запознале

Џорлеви слават 25 години љубов: Еве како се запознале

И ветила, но не ја исполнила: Зорана Костовска ја открива најголемата желба на Есма Реџепова

И ветила, но не ја исполнила: Зорана Костовска ја открива најголемата желба на Есма Реџепова

Вера Јанковиќ: Патувањата се моја најдобра инвестиција

Вера Јанковиќ: Патувањата се моја најдобра инвестиција

ЗОРИЦА ПОПОВСКА: ТРЕБА ДА СКОКНЕШ ЗА ДА УСПЕЕШ

ЗОРИЦА ПОПОВСКА: ТРЕБА ДА СКОКНЕШ ЗА ДА УСПЕЕШ

Миркуловски со ќерките на одмор во Шапка

Миркуловски со ќерките на одмор во Шапка