04 Август, 2020
0.0168

Дива свиња настрада среде Белград

Објавено во: Балкан 08 Јуни, 2019

Дива свиња беше пронајдена мртва денеска во центарот на Белград, откако скокнала преку оградата од шестато ниво на катна гаража.

Дивото шумско животно влегла во гаража „Обилиќев венец“, а дежурните работници велат дека додека се обидувале да ја истераат таа бегала избезумена нагоре на се повисоки нивоа и на крај несреќно паднала.

Социјалните мрежи во Белград вријат од снимки од диви свињи низ населбите Калемегдан и Нов Белград и Земун, откако поради зголемувањето на нивото на водата на Дунав тие решиле да препливуват од другата страна.

Ловните друштва, шумските претпријатија и полицијата веќе се известени.


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) БОШЊАЦИТЕ РЕАГИРАА, СРПСКАТА ВОЈСКА ГО ОТСТРАНИ: Aлбанско знаме се вееше во Санџак

(ВИДЕО) БОШЊАЦИТЕ РЕАГИРАА, СРПСКАТА ВОЈСКА ГО ОТСТРАНИ: Aлбанско знаме се вееше во Санџак

(ВИДЕО) ГРAД СО ГОЛЕМИНА НА ОРЕВ: Невреме во три хрватски градови

(ВИДЕО) ГРAД СО ГОЛЕМИНА НА ОРЕВ: Невреме во три хрватски градови

Авион се урна врз зграда во грчко село

Авион се урна врз зграда во грчко село

Ова е првата хрватска ИТ фирма која достигна вредност од милијарди долари

Ова е првата хрватска ИТ фирма која достигна вредност од милијарди долари

Грците уапсија туристи кои не ги почитувале мерките

Грците уапсија туристи кои не ги почитувале мерките

(ВИДЕО) ОВА Е ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: Бугарска министерка говори англиски измешан со бугарски јазик

(ВИДЕО) ОВА Е ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: Бугарска министерка говори англиски измешан со бугарски јазик

Не го чекаме кандидатот за вакцина, туку онаа што може да се користи, вели Кон

Не го чекаме кандидатот за вакцина, туку онаа што може да се користи, вели Кон

Тунижанка се породи на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград

Тунижанка се породи на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград

АКЦИЈА НА ЕВРОПОЛ И ИНТЕРПОЛ: Македонско вино се продавало во шишиња со хрватски етикети

АКЦИЈА НА ЕВРОПОЛ И ИНТЕРПОЛ: Македонско вино се продавало во шишиња со хрватски етикети