25 Март, 2019
0.0201

Доволна ни е само насмевка за гостите: Скопски угостител вработува лица со Даунов синдром

Објавено во: Стил 08 Ноември, 2018

Скопскиот кафе-бар и ресторан „Ревија“  објави хуман оглас, за вработување на лица со Даунов синдром и попреченост. 

“ Трудот, желбата и волјата за работа не познаваат разлики. Нашиот тим има потреба од амбициозна личност, а насмевката, желба за работа и позитивна енергија се нашите критериуми“ , се вели во оглсот кој деновиве излезе на новната фејсбук страница.

„До сега, на огласот ни се јавија само неколкумина, и за жал само еден од нив е од Скопје, а искрено, очекувавме поголем одзив. За лицата кои се од други градови е помалку изводливо да дојдат на разговор, затоа ги охрабруваме сите кои сметаат дека се пронаоѓаат, да ни се јават“, ни изјави Емануел Рудниковски, сопственикот на кафулето. 

Целиот текст читајте го на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Другите не им се извор на среќа: Зошто интелигентните луѓе немаат многу пријатели

Другите не им се извор на среќа: Зошто интелигентните луѓе немаат многу пријатели

Саша Ковачевиќ: Ќерката на девојка ми ја сакам како да е моја

Саша Ковачевиќ: Ќерката на девојка ми ја сакам како да е моја

Don’t you MILF me!

Don’t you MILF me!

(ГАЛЕРИЈА) Леталницата „Планица“ – осмото светско чудо?

(ГАЛЕРИЈА) Леталницата „Планица“ – осмото светско чудо?

(ФОТО) Пред Јелена љубеше друга: Која е поранешната девојка на Новак Ѓоковиќ?

(ФОТО) Пред Јелена љубеше друга: Која е поранешната девојка на Новак Ѓоковиќ?

Плачев по улица и не знаев од каде да почнам: Искрено со Љупка Наскова- Љубисављевиќ, сопругата на Дуле

Плачев по улица и не знаев од каде да почнам: Искрено со Љупка Наскова- Љубисављевиќ, сопругата на Дуле

(ФОТО) И со двете имам посебен однос: Каролина Гочева за внуките

(ФОТО) И со двете имам посебен однос: Каролина Гочева за внуките

Не верував дека има надеж: Лозано растури на првиот концерт

Не верував дека има надеж: Лозано растури на првиот концерт

Сите жени на Никола Груевски

Сите жени на Никола Груевски