23 Јули, 2019
0.0322

ДОЖД И ГРМОТЕВИЦИ: Невреме го зафати Скопско и Кумановско

Објавено во: Македонија 17 Јуни, 2019

Големо невреме денеска го зафати Скопје.

Се апелираа граѓаните да бидат внимателни и да не стојат испод дрвја.

Најава од УХМР имаше за невремето, се очекуваат грмотевици и град. 

Обилни врнежи од дожд има и во Кумановско. 

Вчера попладне како што најави УХМР, имаше силно невреме во Македонија, беснееше невреме во Струмица, Берово и Пехчево, а најпогодена беше Струга. Струга и околината беше зафатена од исклучително нестабилна и влажна воздушна маса.

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Дали е ова Катица Јанева во фризерски салон?

(ВИДЕО) Дали е ова Катица Јанева во фризерски салон?

ФОКУС НА ДЕНОТ: Вештачењето на телефонот на Јанева заврши, критики за изјавата на Заев за крадење историја

ФОКУС НА ДЕНОТ: Вештачењето на телефонот на Јанева заврши, критики за изјавата на Заев за крадење историја

Фактор дознава: Измени во законот за здравствена заштита влегуваат преку пратеници во Собрание. Што содржат?

Фактор дознава: Измени во законот за здравствена заштита влегуваат преку пратеници во Собрание. Што содржат?

Брнс за „Рекет“ бара Заев да побара одговорност од сите владини претставници

Брнс за „Рекет“ бара Заев да побара одговорност од сите владини претставници

Oд ВМРО - ДПМНЕ прашуваат каде е Катица Јанева седум дена?

Oд ВМРО - ДПМНЕ прашуваат каде е Катица Јанева седум дена?

Стeрjовски: Побарав поголема застапеност на Македонците во структурите на албанската полиција

Стeрjовски: Побарав поголема застапеност на Македонците во структурите на албанската полиција

Героски објави нови псевдоними за вмешани во случајот „Рекет“

Героски објави нови псевдоними за вмешани во случајот „Рекет“

МВР достави одговор до АВМУ - што пишува во него?

МВР достави одговор до АВМУ - што пишува во него?

Што вели Жбогар за шпекулациите за Катица Јанева?

Што вели Жбогар за шпекулациите за Катица Јанева?