12 Јули, 2020
0.0557

Елена Христова, гологлава и прекрасна: Се чувствувам своја

Објавено во: Стил 23 Јуни, 2020

Вокалистката Елена Христова живее меѓу Истанбул и Скопје. Таму работи, главно, со бендот „Баба Зула“, но и на други музички проекти. Овде работи со музичката група „Баклава“, која во последните предпандемиски денови, штотуку концертно ја започна промоцијата на новиот албум „Баклава 4“.  Позната по богатиот вокал и филигранската изведба, Елена, со години долгокоса, во последниов период на својот изглед додаде уште еден за многумина ексцентричен момент – сосема ја истрижа косата. 

Читајте повеќе на Женски Магазин

Можеби ќе ве интересира

Интервју со Бобан Милошески: Специјалната војска „Авалон“ ќе се бори до последен момент

Интервју со Бобан Милошески: Специјалната војска „Авалон“ ќе се бори до последен момент

Сакате да се збогатите? Одете во Мариово, Стогово и Куманово

Сакате да се збогатите? Одете во Мариово, Стогово и Куманово

Женска политичка модна битка: Која од нашите политичарки во изборна кампања остава стилски впечаток?

Женска политичка модна битка: Која од нашите политичарки во изборна кампања остава стилски впечаток?

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

Фотогалерија од Градиште: Безбедносните мерки заборавени

Фотогалерија од Градиште: Безбедносните мерки заборавени

Откриена е причината: Зошто Тесла умрел во беда и долгови?

Откриена е причината: Зошто Тесла умрел во беда и долгови?