01 Март, 2024
0.0278

ЕВЕ ВО КАКВА СОСТОЈБА Е ДЕВОЧЕТО КОЕ БИЛО ЗАРОБЕНО ОД ТАТКОТО МОНСТРУМ: Лекарите плачеле во болница обидувајќи се да го повратат во живот

Објавено во: Балкан 27 Март, 2023

Добивај вести на Viber

Осумгодишното девојче, чиј татко Урош П. (38) до пред три дена ја држел заробена во станот, односно во кадата, било во алармантно тешка здравствена состојба кога полицијата ја пронашла.

Како што дознаваат српските медиуми, по пристигнувањето во болница, детето било дехидрирано, гладно и целосно запуштено, па кога го виделе дежурните лекари, сите заплакале!

Според информациите, грижата за девојчето ја презела Детскиот прифатен центар, откако била примена во болница кога полицијата ја нашла заклучена во станот во кој живеела со нејзиниот татко.

- Во станот била со нејзиниот татко, кој повремено и давал храна. По пристигнувањето во болница, девојчето било многу лошо, дехидрирано и неухрането. Кога докторите и дозволија да јаде, изгледаше како да не јадела ништо со месеци. Да останеше во таа состојба уште пет дена, прашање е дали ќе преживее - вели извор запознаен со случајот.

Како што дознава Курир, девојчето било примено на гастроентеролошкиот оддел во Тиршова.

-Најголемиот проблем е неухранетоста. Докторите буквално и даваат најситни делчиња храна за да почне полека да ја прима и да ја вари храната. Страшно е колку мала изгледа. Лекарите даваат се од себе да ја вратат што побрзо - вели извор на Курир.рс.

Грозоморниот случај на злоупотреба на девојчето е откриен кога белграѓанка пријавила во полициската станица Палилула дека сопругот У.П. брутално ја претепал, како и тоа дека долго време ја држел ќерка си како робинка.

ФОТО: MUP

Можеби ќе ве интересира

ЖЕНА ОД БАЛКАНОТ ПРАВЕЛА ТОРТИ НА ЦРНО ВО АВСТРИЈА И СПЕЧАЛИЛА 72.000 евра: На крај им падна во рацете а финансиска полиција

ЖЕНА ОД БАЛКАНОТ ПРАВЕЛА ТОРТИ НА ЦРНО ВО АВСТРИЈА И СПЕЧАЛИЛА 72.000 евра: На крај им падна во рацете а финансиска полиција

„ТАЈВАН Е КИНА, ШТО НЕ Е ТОЧНО?“: Вучиќ од Тирана одговори за две секунди

„ТАЈВАН Е КИНА, ШТО НЕ Е ТОЧНО?“: Вучиќ од Тирана одговори за две секунди

ЕДИ РАМА: Сакаме да сме дел од ЕУ, која не е рај, туку среќен пекол

ЕДИ РАМА: Сакаме да сме дел од ЕУ, која не е рај, туку среќен пекол

ХРВАТСКИТЕ УГОСТИТЕЛИ ПРЕЗАДОВОЛНИ ОД МАКЕДОНСКИТЕ РАБОТНИЦИ: Преферираат да вработуваат балканци, нудат прилично добра плата

ХРВАТСКИТЕ УГОСТИТЕЛИ ПРЕЗАДОВОЛНИ ОД МАКЕДОНСКИТЕ РАБОТНИЦИ: Преферираат да вработуваат балканци, нудат прилично добра плата

ДЕВОЈКА НА ИНСТАГРАМ СЕ ЗАКАНИЛА ДЕКА ЌЕ ПУКА ВО УЧИЛИШТЕ! Морничава објава на мрежите во Босна: Полицијата итно реагираше!

ДЕВОЈКА НА ИНСТАГРАМ СЕ ЗАКАНИЛА ДЕКА ЌЕ ПУКА ВО УЧИЛИШТЕ! Морничава објава на мрежите во Босна: Полицијата итно реагираше!

ТОЈ Е НАЈБОГАТ АЛБАНЕЦ НА БАЛКАНОТ! Купил вила од 4 милиони евра во Белград, не знае ни колку коли има, а еве како заработува толку пари

ТОЈ Е НАЈБОГАТ АЛБАНЕЦ НА БАЛКАНОТ! Купил вила од 4 милиони евра во Белград, не знае ни колку коли има, а еве како заработува толку пари

НА ОДМОР ИЗВАДИЛА СЕКИРА ОД РАНЕЦОТ: Ученичка предизвика инцидент во Србија

НА ОДМОР ИЗВАДИЛА СЕКИРА ОД РАНЕЦОТ: Ученичка предизвика инцидент во Србија

КОСОВО: Албанци нападнале свештеник во Призрен

КОСОВО: Албанци нападнале свештеник во Призрен

ИВАН ИВАНОВИЌ: Косово да беше Србија, третина од пратениците во парламентот ќе беа Албанци

ИВАН ИВАНОВИЌ: Косово да беше Србија, третина од пратениците во парламентот ќе беа Албанци