20 Јануари, 2019
0.3013
    ALK 8300.96    -1.19%     GRNT 825    -1.05%     KJUBI 1543    -2.96%     KMB 5320    -0.58%     MPT 50000    -0.09%     MTUR 5050    -0.98%     OHB 6599.5    -0.01%     OKTA 4500    0%     RZLV 73    2.82%     STB 1244.42    -1.55%     STIL 118    -7.09%     TEL 302    0%     TNB 14989.86    -0.01%     UNI 2145    2.97%

Европската федерација на новинари го честиташе изборот на Младен Чадиковски

Објавено во: Македонија 16 Декември, 2018

Европската федерација на новинари му го честиташе изборот на Младен Чадиковски за претседател на ЗНМ. 

Вечерва претседателот на ЕФЈ, европската федерација на новинари на Твитер, Рикардо Гутиерез го честиташе изборот на Чадиковски, со зборовите, „честитки за Младен, новиот претседател на ЗНМ“.

На собранието на ЗНМ освен Гутиерез присуствуваа и други претставници на меѓународната заедница кои го поздравија изборот на Чадиковски.

Младен Чадиковски на денешното изборно собрание доби мнозинство гласови пред кандидатот Столе Наумов. 

Чадиковски ќе го предводи ЗНМ во наредните 4 години.


Можеби ќе ве интересира

И ЗНМ го осуди нападот врз новинарката Мирјана Мирчевска-Јовановиќ

И ЗНМ го осуди нападот врз новинарката Мирјана Мирчевска-Јовановиќ

(ФОТО) Ѓорчев во Беровско на маскенбал стар 500 години

(ФОТО) Ѓорчев во Беровско на маскенбал стар 500 години

ЗАГАДЕНИОТ ВОЗДУХ носи „гага“ возење во автобусите на ЈСП

ЗАГАДЕНИОТ ВОЗДУХ носи „гага“ возење во автобусите на ЈСП

Жбогар оптимист за целосно спроведување на договорот од Преспа

Жбогар оптимист за целосно спроведување на договорот од Преспа

Сообраќајка кај Штип, возачот тешко повреден

Сообраќајка кај Штип, возачот тешко повреден

Ако патувате, состојбата на патиштата е ваква

Ако патувате, состојбата на патиштата е ваква

ВЖЕШТЕНА АТМОСФЕРА ВО ГРЦИЈА: Денес протести поради договорот од Преспа

ВЖЕШТЕНА АТМОСФЕРА ВО ГРЦИЈА: Денес протести поради договорот од Преспа

Доцна ли е реакцијата: Се изнадишавме отровен воздух

Доцна ли е реакцијата: Се изнадишавме отровен воздух

И се гледа ли крајот на зимата: еве ја временската прогноза

И се гледа ли крајот на зимата: еве ја временската прогноза