28 Март, 2020
0.0321

Филипче: Двајца пациенти се негативни, за час и половина ќе има резултати и за друго лице

Објавено во: Македонија 27 Февруари, 2020

Министерот за здравство, Венко Филипче попладнево на прес-конференија изјави дека пациентката која е заразена со коронавирус се чувствува добро. 

Другите двајца пациенти кои се тестирани, немаат коронавирус. 

Се работи за еден возач, и една жена која допатувала од Италија. 

За час и половина ќе има резултати и за друго лице. 

„Во овој момент на Клиниката за инфективни болести, освен за оној за кој се чекаат резултати, нема ниту еден сомнителен“, рече министерот. 

Повтори дека граѓаните не треба да патуваат во критичните региони. 

Во домашна изолација се 12 луѓе, во Скопје и Струмица. 

Можеби ќе ве интересира

Битола повеќе не е град без заболени од корона вирусот, Петровска побара дисциплина

Битола повеќе не е град без заболени од корона вирусот, Петровска побара дисциплина

Започнува летното сметање на времето

Започнува летното сметање на времето

Респираторите од Турција ќе бидат донесени со воен карго авион, донација на тестови од Агенцијата за атомска енергија

Респираторите од Турција ќе бидат донесени со воен карго авион, донација на тестови од Агенцијата за атомска енергија

Пациентка од Струга почина од Ковид-19, 22 нови случаи, вкупно заболени 241 лице

Пациентка од Струга почина од Ковид-19, 22 нови случаи, вкупно заболени 241 лице

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Граѓаните во брзање пред полицискиот час

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Граѓаните во брзање пред полицискиот час

Мицкоски: Утре гледајте не со Горазд на телевизија, ќе добиете многу одговори

Мицкоски: Утре гледајте не со Горазд на телевизија, ќе добиете многу одговори

Чулев: Генералниот секретаријат на Владата го избра сместувањето во центарот на Битола

Чулев: Генералниот секретаријат на Владата го избра сместувањето во центарот на Битола

Денеска и утре порано започнува полицискиот час

Денеска и утре порано започнува полицискиот час

Велешкиот градоначалник негативен на тестот откако неговата сопруга се најде во контакт со заболени

Велешкиот градоначалник негативен на тестот откако неговата сопруга се најде во контакт со заболени